Liga Mistrzów: Robert Lewandowski zatrzymany. Barcelona przegrywa z Interem

2022-10-04, 23:02

Robert Lewandowski w starciu z obrońcami Interu. Foto: Luca Bruno/Associated Press/East News

FC Barcelona przegrała na wyjeździe z Interem Mediolan 0:1 w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Duma Katalonii" przeważała, ale to "Nerazzurri" okazali się skuteczniejsi i wyprzedzili w tabeli wicemistrzów Hiszpanii.

Dla Roberta Lewandowskiego mecz z Interem był pierwszym występem przeciwko „Nerazzurrim” w historii startów w Lidze Mistrzów. Wizyty na San Siro nie udało mu się jednak uczcić ani golem, ani asystą.

Od początku meczu dłużej przy piłce utrzymywała się Barcelona, ale pierwszy groźny strzał oddał Hakan Calhanoglu, który w 7. minucie zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Ter Stegen był jednak na posterunku i pewnie wypiąstkował lecący pod poprzeczkę pocisk.

W 18. minucie pierwszy strzał oddał Robert Lewandowski. Polak nie trafił jednak czysto w piłkę i Onana z łatwością złapał jego uderzenie z 15. metra. 9 minut później do siatki Barcelony trafił Angel Correa, ale Argentyńczyk był na spalonym i jego gol nie został uznany.

Mimo że Barcelona miała przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki, nie stworzyła sobie zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Dobrze zorganizowana linia obrony ze Skriniarem i de Vrijem nie dawała „pograć” Robertowi Lewandowskiemu i pozostałym napastnikom Barcy. Przed przerwą na kolejne uderzenie z dystansu zdecydował się Calhanoglu – tym razem Turek przymierzył perfekcyjnie i otworzył wynik w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Na początku drugiej odsłony gra stała się szarpana i pełna fauli, a czas pracował na korzyść Interu. W 61. minucie mogło być jednak 1:1, ale niepilnowany w polu karnym „Nerazzurrich” Dembele trafił tylko w słupek.

W 67. minucie po centrze Dembele i zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki Interu skierował Pedri, ale jego trafienie nie zostało uznane, ponieważ sędzia dopatrzył się zagrania ręką Ansu Fatiego.

W miarę upływu czasu, w ekipie Barcelony narastała nerwowość i pośpiech. Z kolei gospodarze robili wszystko, by wybijać rywali z uderzenia i opóźniać grę. Ostatecznie ta strategia się opłaciła, a trzy punkty zostały w Mediolanie.

Inter Mediolan - FC Barcelona 1:0 (Calhanoglu 45+1')