Ekstraklasa: Miedź - Cracovia. "Pasy" tracą punkty w Legnicy

2022-10-16, 14:30

Zdjęcie z meczu Miedź Legnica - Cracovia.Foto: PAP/Maciej Kulczyński

W pierwszym niedzielnym meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Miedź Legnica zremisowała u siebie z Cracovią 1:1. Prowadzenie dał "Pasom" Jakub Myszor, a remis gospodarzom zapewnił Angelo Henriquez.

Gospodarze, którzy zagrali już bez zwolnionego trenera Wojciecha Łobodzińskiego, zeszli na przerwę przegrywając 0:1. Gola dla Cracovii strzelił Jakub Myszor, oddając precyzyjny strzał wolejem ze skraju pola karnego.

Po zmianie stron Miedź ruszyła do odrabiania strat. Przyniosło to skutek w 52. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego padła bramka wyrównująca. Zagranie na dalszy słupek do Mijuskovicia okazało się kluczem do sukcesu. Zgranie piłki głową przez stopera trafiło pod nogi Henriqueza, a ten strzelił swojego szóstego gola w sezonie.

Im bliżej było końca meczu, tym na boisku było coraz mniej emocji. Cracovia sprawiała wrażenie zadowolonej z remisu, a Miedź wyraźnie atakowała już bardziej ostrożnie i mniejszą liczbą piłkarzy. Jeszcze w doliczonym czasie gra przeniosła się w karne gospodarzy, mocno się w nim zakotłowało, ale wynik nie uległ już zmianie.

Miedź Legnica – Cracovia 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Jakub Myszor (35), 1:1 Angelo Henriquez (52)

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Miedź Legnica: Mateusz Abramowicz - Levent Guelen, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe (46. Hubert Matynia) - Carlos Julio Martinez (72. Michael Kostka), Santiago Naveda (67. Jeronimo Cacciabue), Chuca, Jurich Carolina – Olaf Kobacki (67. Luciano Narsingh), Maxime Dominguez (67. Mehdi Lehaire), Angelo Henriquez

Cracovia: Karol Niemczycki – Paweł Jaroszyński, Matej Rodin (84. David Jablonsky), Virgil Ghita – Cornel Rapa, Karol Knap (59. Florian Loshaj), Mathias Hebo Rasmussen, Michal Siplak (59. Jakub Jugas) – Benjamin Kallman, Jakub Myszor (68. Michał Rokoczy), Patryk Makuch (68. Jewhen Konoplanka)

Miedź Legnica - Cracovia. Szkoleniowiec Miedzi Radosław Bella tak podsumował to spotkanie (IAR) 0:30