Liga Mistrzów: Szachtar zdominowany przez RB Lipsk w Warszawie. Real rozbił Celtic

2022-11-02, 20:34

RB Lipsk pewnie pokonał Szachtar w Warszawie. Foto: PAP/Leszek Szymański

Szachtar Donieck przegrał w Warszawie z RB Lipsk 0:4 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Real rozbił w Madrycie Celtic aż 5:1 i utrzymał pierwszą lokatę w grupie F.

Pewne zwycięstwo Lipska w Warszawie

Wynik meczu w Warszawie już w 10. minucie otworzył Nkunku. Goście całkowicie zdominowali grę, jednak nie przełożyło się to na kolejne trafienia w pierwszych 45 minutach.

Już chwilę po przerwie było 2:0. Piłkę do siatki wpakował Andre Silva. Kilkanaście minut później sam na sam z Trubinem znalazł się Szoboszlai. Węgierski pomocnik nie zawahał się i podwyższył prowadzenie.

W 68. minucie Olmo otrzymał piłkę w lewym sektorze pola karnego, po czym uderzył na bramkę. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i zaskoczyła bezradnego bramkarza.

Pewne zwycięstwo RB Lipsk przełożyło się na utrzymanie drugiej lokaty w grupie F. Szachtar zakończył fazę grupową na 3. lokacie, co premiowane jest uczestnictwem w Lidze Europy na etapie 1/16 finału.

Pogrom w Madrycie

W pierwszej połowie meczu na Santiago Bernabeu arbiter podyktował aż trzy rzuty karne - dwa dla gospodarzy i jednego dla gości. "Królewscy" popisali się stuprocentową skutecznością - Luka Modrić i Rodrygo pewnie zamienili "jedenastki" na bramki. Swoją szansę zmarnował Celtic, bowiem strzał Juranovicia obronił Courtois.

Druga połowa także przebiegła pod znakiem dominacji podopiecznych Carlo Ancelottiego, co przełożyło się na kolejne trzy trafienia. Tym razem do siatki trafiali Asensio, Vinicius oraz Valverde. W końcówce spotkania goście zdobyli gola honorowego za sprawą Joty.

Zwycięstwo zapewniło mistrzowi Hiszpanii utrzymanie pozycji lidera w grupie F.

Losowanie 1/8 Ligi Mistrzów odbędzie się 7 listopada o godzinie 12:00 w szwajcarskim Nyonie.