ATP Adelajda: ponad trzy godziny walki w finale. Novak Djoković pokonał Sebastiana Kordę
Najwyżej rozstawiony Novak Djokovic pokonał Amerykanina Sebastiana Kordę 6:7 (8-10), 7:6 (7-3), 6:4 w finale turnieju na twardych kortach w Adelajdzie. To był w karierze serbskiego tenisisty 131. finał imprezy ATP. Cieszył się z 92. zwycięstwa w turnieju tej rangi.
2023-01-08, 12:58
Djoković w 2022 roku nie zagrał w żadnym turnieju w Australii, bowiem został deportowany tuż przed rozpoczęciem Australian Open ze względu na brak szczepienia przeciw COVID-19. Tym razem bez problemów dostał jednak wizę i po raz drugi w karierze triumfował w Adelajdzie. Poprzednio wygrał tam w 2007 roku.
Spotkanie trwało ponad trzy godziny, a Serb musiał w nim bronić piłkę meczową. Zdołał jednak wyjść z tarapatów doprowadzając do tie-breaka w drugim secie. W nim szybko przejął inicjatywę i doprowadził do remisu. Decydującą trzecią partię wygrał dzięki jedynemu w meczu przełamaniu, które miało miejsce w ostatnim, dziesiątym gemie.
22-letni Korda, reprezentujący USA syn znanego przed laty czeskiego tenisisty Petra, ma na koncie jedno turniejowe zwycięstwo odniesione w 2021 roku w Parmie.
W singlu Polacy nie startowali, natomiast w grze podwójnej Jan Zieliński, któremu partnerował Hugo Nys z Monako, dotarł do ćwierćfinału.
REKLAMA
Od 9 do 14 stycznia w Adelajdzie zostanie rozegrany także drugi turniej. Później, 16 stycznia, rozpocznie się pierwsza wielkoszlemowa impreza w tym sezonie - Australian Open.
Wynik finału:
Novak Djoković (Serbia, 1) - Sebastian Korda (USA) 6:7 (8-10), 7:6 (7-3), 6:4.
- Australian Open: Carlos Alcaraz nie zagra w Melbourne. "Muszę być optymistą, wyzdrowieć i patrzeć w przyszłość"
- WTA Adelajda: Iga Świątek wycofała się z turnieju. Liderkę rankingu zatrzymała kontuzja
- Porażka Huberta Hurkacza w starciu z Taylorem Fritzem. Polacy odpadają z United Cup
red/PAP
REKLAMA