NBA: 351 punktów w meczu Clippers z Kings! To drugi najwyższy wynik w historii NBA

2023-02-25, 11:25

Sacramento Kings wygrali na wyjeździe z Los Angeles Clippers 176:175 w piątkowym meczu ligi NBA, co jest drugim najwyższym rezultatem w historii rozgrywek. Foto: FORUM/Kirby Lee/Reuters

Aż 351 punktów zdobyli łącznie koszykarze Los Angeles Clippers i Sacramento Kings w meczu ligi NBA. "Królowie" zwyciężyli 176:175 po dwóch dogrywkach. 351 punktów to drugi najlepszy wynik w historii. Więcej, bo aż 370, osiągnięto w starciu Denver Nuggets z Detroit Pistons w 1983 roku. Broniący mistrzowskiego tytuły Golden State Warriors pokonali przed własną publicznością Houston Rockets 116:101.

Więcej punktów zanotowano tylko 13 grudnia 1983 roku w spotkaniu Detroit Pistons z Denver Nuggets, zakończonym po trzech dogrywkach wygraną "Tłoków" 186:184.

Los Angeles Clippers - Sacramento Kings. 351 punktów w meczu. W Los Angeles padł drugi najwyższy w wynik w historii NBA

W piątek czternastu zawodników uzyskało dwucyfrowe wyniki strzeleckie, a trzech rzuciło więcej niż 40 punktów: dla Kings - Malik Monk 45, co jest jego najlepszym osiągnięciem w NBA, oraz De'Aaron Fox 42, a dla Clippers - Kawhi Leonard 44.

Bardzo blisko zwycięstwa byli Los Angeles Clippers, którzy na niespełna dwie minuty przed zakończeniem drugiej dogrywki prowadzili 175:169, ale nie powiększyli już dorobku, a goście zdobyli siedem z rzędu punktów. W ostatniej akcji Nico Batum jeszcze próbował zmienić losy rywalizacji, jednak jego rzut za trzy punkty równo z syreną był niecelny.

"Królowie" w pierwszej dogrywce również odrobili sześciopunktową stratę. Wcześniej w czwartej kwarcie potrafili odrobić aż 14 punktów - Monk doprowadził do dogrywki rzutem za trzy na 1,1 sekundy przed końcem gry.

Obie drużyny plasują się w czołówce Konferencji Zachodniej: Kings są na trzeciej pozycji z dorobkiem 34 zwycięstw i 25 porażek, a Clippers na piątej (33-29).

Liderzy konferencji - na Zachodzie Denver Nuggets (42-18) i na Wschodzie Boston Celtics (43-17) - w piątek nie grali.

Sezon zasadniczy 2022/2023 zakończy się 9 kwietnia. Dwa dni później rozpoczną się baraże o udział w fazie play-off. Mistrz NBA zostanie wyłoniony najpóźniej 18 czerwca. Tytułu bronią koszykarze Golden State Warriors.

>>> Jeremy Sochan w NBA. Więcej o Polaku na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata <<<

Wyniki piątkowych meczów koszykarskiej ligi NBA
:

Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 136:119
Chicago Bulls - Brooklyn Nets 131:87
Golden State Warriors - Houston Rockets 116:101
Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 175:176 (po dwóch dogr.)

1. Denver Nuggets 42 18 .700
2. Minnesota Timberwolves 31 31 .500