Liga Europy: Arsenal odpadł z rozgrywek. "Kanonierzy" przegrali w karnych

2023-03-16, 23:54

Arsenal odpadł z Ligi Europy. Foto: PAP/EPA/Vince Mignott

Znamy wszystkich ćwierćfinalistów piłkarskiej Ligi Europy. Awanse do kolejnej rundy zapewniły sobie między innymi Manchester United i Juventus, a z rozgrywkami pożegnał się londyński Arsenal.

Piłkarze z Manchesteru wygrali 1:0 dzięki trafieniu niezawodnego w tym sezonie Marcusa Rashforda, kończąc zmagania z Betisem z łącznym wynikiem 5:1.

Sevilla awansowała mimo porażki w rewanżu - zwycięstwo tureckiego Fenerbahce 1:0 nie doprowadziło do wyrównania stanu dwumeczu, zakończonego wynikiem 2:1 dla hiszpańskiego zespołu.

Juventus pokonał na wyjeździe Freiburg 2:0 dzięki bramkom Dusana Vlahovicia i Federico Chiesy (łączny bilans 3:0), a Feyenoord rozgromił na swoim stadionie ukraiński Szachtar Donieck aż 7:1 (łącznie 8:2). Asystę przy jednym z goli zaliczył Sebastian Szymański, który został zmieniony w 57. minucie.

O szczegółach meczu Juventus - Freiburg z Rzymu Piotr Kowalczuk (IAR) 1:12
+

W sesji wieczornej awans wywalczyły: belgijski Union Saint-Gilloise, Bayer Leverkusen, AS Roma oraz Sporting Lizbona.

Włoski zespół, z Nicolą Zalewskim w składzie, zremisował na wyjeździe z Realem Sociedad San Sebastian 0:0 (wcześniej wygrał u siebie 2:0). Reprezentant Polski grał od 41. minuty.

Walczący o mistrzostwo Anglii Arsenal, odpadł po serii rzutów karnych ze Sportingiem Lizbona.

W 1/8 finału uczestniczyli zwycięzcy grup LE oraz drużyny, które wygrały dwumecze barażowe z udziałem ekip z drugich miejsc LE i trzecich miejsc w grupach Ligi Mistrzów.

Finał obecnej edycji Ligi Europy odbędzie się 31 maja w Budapeszcie.

Wyniki rewanżowych meczów 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy (gwiazdka - awans):