Liga Mistrzów: Real Madryt - Manchester City. Remis w przedwczesnym finale! Piękne gole ozdobą hitu na Santiago Bernabeu

2023-05-09, 22:25

Real Madryt zremisował u siebie z Manchesterem City w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów. Foto: PAP/EPA/Juanjo Martin

Broniący tytułu Real Madryt zremisował na Santiago Bernabeu z Manchesterem City (1:1) w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. W drugiej parze w derbach Mediolanu AC Milan zmierzy się z Interem.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu długo nie zobaczyli żadnych bramek, choć bliżej wyjścia na prowadzenie byli piłkarze Manchesteru City. Próbowali między innymi z dystansu De Bruyne i Rodri. Okazję miał także Haaland, jednak dobrze między słupkami Realu Madryt spisywał się Courtois.

Real Madryt - Manchester City. Remis w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów, piłkarskie szachy na Santiago Bernabeu

Niespodziewanie na kilka minut przed przerwą świetnym uderzeniem po ataku pozycyjnym popisał się Vinícius Júnior, który zaskoczył Edersona i dał prowadzenie "Królewskim". Do końca przyjezdni próbowali nawiązać kontakt, jednak gospodarze skutecznie blokowali próby ataku "Obywateli".

Druga połowa była znacznie spokojniejsza, ale tym razem to piłkarze Realu Madryt częściej atakowali na bramkę rywala. Dopiero w 68. minucie Kevin De Bruyne wykorzystał podanie i przymierzył z dystansu, nie dając większych szans Courtois. Na tablicy wyników było 1:1.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć Aurelien Tchouameni mógł zdobyć zwycięskiego gola, ale świetną interwencją popisał się Ederson.

Rewanż za tydzień na Etihad Stadium w Manchesterze.

Półfinały odbędą się w dniach 9-10 i 16-17 maja. W drugiej parze AC Milan zmierzy się z Interem Mediolan.

Finał Champions League zaplanowano na 10 czerwca w Stambule. Tytułu broni Real Madryt