Liga Mistrzów: Inter bliżej finału. Kapitalny początek zapewnił przewagę "Nerazzurrim"

2023-05-10, 22:59

Inter błyskawicznie "ułożył" sobie mecz na San Siro z Milanem . Foto: Reuters / Forum

Inter Mediolan pokonał 2:0 AC Milan w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów. Wynik derbowej rywalizacji był ustalony już w 11. minucie gry po golach Edina Dzeko i Henrihka Mkhitaryana.

Choć zapowiadało się, że spotkanie będzie wyrównane, jego początek kompletnie zdominowali gracze Interu. Strzelanie na San Siro już w 8. minucie rozpoczął Edin Dzeko, który efektownym wolejem wykończył dośrodkowanie Hakana Calhanoglu z rzutu rożnego.

W 11. minucie było już 0:2 – po podaniu Federico Dimarco w pole karne rywali „jak w masło” wszedł Henrikh Mkhitaryan i plasowanym strzałem posłał piłkę do siatki ponad bezradnym Maignanem. Po chwili powinno być 0:3, ale najpierw kapitalne uderzenie Calhanoglu zatrzymał słupek, a dobitkę Mkhitaryana golkiper „Rossonerich”.

Gospodarze próbowali wrócić do gry, ale to Inter do końca pierwszej odsłony kontrolował boiskowe wydarzenia. Podopieczni Stefano Piolego nie oddali ani jednego celnego strzału i na przerwę zeszli z dwubramkowym deficytem.

Po przerwie Milan starał się przyspieszyć i atakować wysokim pressingiem. W 50. Onanę strzałem z dystansu próbował pokonać Brahim Diaz, ale pomylił się o kilkadziesiąt centymetrów. Po chwili szansę miał Messias, ale również chybił.

Groźniejszy wciąż jednak był Inter – w 54. minucie po ofensywnym wejściu Bastoniego i celnym zagraniu oko w oko z Maignanem stanął Dzeko, ale Francuz utrzymał w grze swój zespół, broniąc uderzenie Bośniaka.

Milan jednak nie składał broni. W 64. minucie bliski szczęścia był Tonali, który płaskim strzałem ze skraju pola karnego trafił w słupek. W końcówce Inter umiejętnie „kradł czas” rywalom i utrzymywał korzystny wynik.

Jedyny celny strzał dla Milanu w 93. minucie oddał wprowadzony z ławki  Tommaso Pobega, ale trafił wprost w dobrze ustawionego Onanę. Na półmetku rywalizacji znacznie bliżej finału są zatem „Nerazzurri”.

AC Milan - Inter Mediolan 0:2 (Dzeko 8', Mkhitaryan 11')

Składy:

AC Milan: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez, Saelemaekers, Krunić, Tonali, Bennacer, Brahim Diaz, Giroud.

Inter Mediolan: Onana; Dumfries, Bastoni, Acerbi, Darmian, Dimarco, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Lautaro Martinez, Dzeko.