Wimbledon 2023: Jelena Rybakina w ćwierćfinale. Szybki krecz rywalki, nie zabrakło łez

2023-07-10, 15:44

Jelena Rybakina (z prawej) awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu po kreczu Beatriz Haddad Mai . Foto: PAP/EPA/NEIL HALL

Broniąca tytułu kazachska tenisistka Jelena Rybakina awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu. Rozstawiona z numerem trzecim w londyńskim turnieju na kortach trawiastych zawodniczka po zaledwie 27 minutach pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię, która skreczowała z powodu kontuzji pleców przy stanie 4:1 dla Rybakiny.

• Jelena Rybakina jest jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w Wimbledonie
  • Jej ćwierćfinałową rywalką będzie lepsza w meczu Ons Jabeur z Petrą Kvitovą

Jelena Rybakina, obok Igi Świątek i Białorusinki Aryny Sabalenki, jest uważana za jedną z głównych faworytek do wygrania Wimbledonu. Urodzona w Moskwie reprezentantka Kazachstanu broni tytułu wywalczonego przed rokiem.

Mecz Rybakiny z półfinalistką niedawnego French Open Beatriz Haddad Maią zapowiadał się na hitowe starcie 1/8 finału, jednak zakończyło się bardzo szybko. Brazylijka zmagała się bowiem z bólem pleców, który uniemożliwił jej grę. Przerwa medyczna i wizyta fizjoterapeutki nie pomogła.

Haddad Maia wróciła na chwilę na kort, jednak przegrany gem przyspieszył jej decyzję o kreczu przy stanie 4:1 dla Rybakiny. Brazylijka zalała się łzami, a jej rywalka próbowała ją pocieszać.

Ćwierćfinałową rywalką Kazaszki będzie zwyciężczyni innego bardzo ciekawie zapowiadającego się pojedynku Tunezyjki Ons Jabeur z Czeszką Petrą Kvitovą.