Wimbledon 2023: Hubert Hurkacz rekordzistą. Co za wynik!

2023-07-17, 12:26

Serwis Huberta Hurkacza jest atrybutem Polaka na korcie . Foto: Agencja Forum

W niedzielę zakończyła się rywalizacja na trawiastych kortach Wimbledonu. Hubert Hurkacz odpadł w czwartej rundzie, rozstawiony z numerem 17 Polak przegrał w 1/8 finału z późniejszym finalistą Serbem Novakiem Djokoviciem. Wrocławianin może mieć jednak powody do zadowolenia - nikt podczas rywalizacji w Londynie nie serwował efektowniej niż Polak.

Hubert Hurkacz przegrał z broniącym tytułu Novakiem Djokoviciem po wyrównanym, czterosetowym pojedynku. Najlepszy polski tenisista postawił jednak trudne warunki gry Serbowi, który ostatecznie dotarł do finału, w którym pookonał go Hiszpan Carlos Alcaraz.  walczy o ósmy tytuł na Wimbledonie.

W 3. rundzie Hurkacz wygrał z Włochem Lorenzo Musettim (nr 14.) 7:6 (7-4), 6:4, 6:4. Wcześniej Polak ograł Alberta Ramosa-Vinolasa i Jana Choinskiego.

Polak zapisał się jednak w historii turnieju. Statystyki podają, że jeden z serwisów Hurkacza uzyskał prędkość 227 km/h, co jest najlepszym wynikiem podczas tegorocznej rywalizacji.

Wśród pań najszybciej serwowała Aryna Sabalenka. Piłka po podaniu Białorusinki leciała z prędkością 195 km/h.

Wśród innych ciekawych statystyk warto odnotwać:

Najczęściej o challenge poprosił Andriej Rublow - 25 razy. Siedem razy była to uzasadniona prośba.

Z kolei Casper Ruud poprosił o sprawdzenie zagrania podczas swoich meczów 12 razy i za każdym razem nie miał racji.

Wśród kobiet 25 razy o challenge prosiła Tunezyjka Ons Jabeur i tak jak Rublow siedem z nich było skutecznych. Z kolei Sabalenka sprawdzała sędziów 19 razy i żadna z weryfikacji nie była słuszna.

Najdłuższym meczem było finałowe starcie Carlosa Alcaraza z Novakiem Djokoviciem.

Wśród pań najdłuższych starciem było spotkanie Łesi Curenko z Aną Bogdan – 3 godziny i 40 minut. Drugi pod względem długości mecz to starcie Igi Świątek z Belindą Bencic - 3 godziny i 3 minuty.

Hubert Hurkacz po meczu z Novakiem Djokoviciem: tym razem jeszcze go nie pokonałem