Liga Europy: grad goli i sensacja w Tuluzie. Liverpool z pierwszą porażką

2023-11-09, 21:59

Liverpool niespodziewanie przegrał w Tuluzie. Foto: PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Liverpool niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Toulouse FC 2:3 w meczu fazy grupowej Ligi Europy. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Jarell Quansah, jednak ostatecznie gol nie został uznany.

Zwycięzca Pucharu Francji wyszedł na prowadzenie w 36. minucie po golu Arona Donnuma. W 58. minucie było już 2:0 za sprawą Thijsa Dallingi. Nadzieje "The Reds" przywrócił gol samobójczy, jednak po chwili gospodarze zdołali strzelić trzeciego gola.

W 89. minucie Diogo Jota zdołał zdobyć bramkę kontaktową, co zwiastowało wielkie emocje w końcówce. W siódmej minucie doliczonego czasu gry Jarell Quansah zdołał doprowadzić do wyrównania, jednak radość Liverpoolu nie trwała długo. Arbiter wrócił bowiem do początku akcji - okazało się, że Alexis MacAllister zagrał piłkę ręką, przez co bramka nie mogła być uznana.

Podopieczni Juergena Kloppa skomplikowali swoją sytuację w grupie E, jednak nadal pozostają zdecydowanymi faworytami do awansu z pierwszego miejsca.