MŚ piłkarek ręcznych: reprezentacja Polski zaczyna walkę w turnieju. Spacerek na początek?
Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych od meczu z Iranem rozpocznie w czwartek (20.30) rywalizację w mistrzostwach świata, których współorganizatorami są Dania, Norwegia i Szwecja. W grupie F, której wszystkie spotkania odbędą się w Herning, wystąpią także Japonia i Niemcy.
2023-11-30, 10:03
- Polskie szczypiornistki po raz pierwszy w historii zmierzą się z reprezentacją Iranu
- Biało-Czerwone dobrze zaprezentowały się podczas towarzyskiego turnieju w Norwegii, który był dla nich ostatnim etapem przygotowań do turnieju
- Selekcjoner Arne Senstad zdecydował się powołać do kadry na MŚ osiemnaście zawodniczek
Ostatni sprawdzian Polki miały w Norwegii
Ostatnim etapem przygotowań drużyny Arne Senstada był występ w turnieju Posten Cup. Biało-Czerwone w Norwegii pokonały Islandię 29:23 i Angolę 33:30 oraz przegrały z zespołem gospodarza imprezy 25:27.
W turnieju zaprezentowało się 18 Polek, które norweski szkoleniowiec zabrał na mistrzostwa. Z tego składu zostanie wytypowana "16" na mecz z Iranem.
Obie ekipy po raz pierwszy w historii staną naprzeciw siebie.
Outsider pierwszym rywalem
Reprezentacja Iranu drugi raz wystąpi w mistrzostwach świata. W roku 2021 przegrała sześć meczów z rzędu, a spotkanie o 31. miejsce w turnieju wygrała z Chinami walkowerem 10:0.
Rywalki wycofały się w końcowych dniach imprezy z powodu epidemii Covid-19 w zespole. Właśnie te drużyny w ubiegłorocznych mistrzostwach Azji zagrały o brązowy medal. Chiny zwyciężyły 39:24.
REKLAMA
Kadra Polski na MŚ 2023:
bramkarki: Adrianna Płaczek (Paris 92/Francja), Barbara Zima (MKS Zagłębie Lubin),
rozgrywające: Emilia Galińska (C.S. Magura Cisnadie/Rumunia), Monika Kobylińska (CSM Bukareszt/Rumunia), Karolina Kochaniak-Sala (MKS Zagłębie Lubin), Aleksandra Rosiak (Krim Mercator Lublana/Słowenia), Paulina Masna, Aleksandra Tomczyk (obie MKS FunFloor Lublin), Paulina Uścinowicz (HSV Solingen-Grafrath 76/Niemcy), Aleksandra Zimny (SCM Gloria Buzau/Rumunia),
obrotowe: Nikola Głębocka (EKS Start Elbląg), Sylwia Matuszczyk (EUROBUD JKS Jarosław), Marlena Urbańska (Frisch Auf Goppingen/Niemcy),
skrzydłowe: Magda Balsam (MKS FunFloor Lublin), Adrianna Górna, Daria Michalak (obie MKS Zagłębie Lubin), Dagmara Nocuń (TuS Metzingen/Niemcy), Mariola Wiertelak (KPR Gminy Kobierzyce).
Podział na grupy:
A (Goeteborg): Szwecja, Chorwacja, Chiny, Senegal
B (Helsingborg): Czarnogóra, Węgry, Kamerun, Paragwaj
C (Stavanger): Norwegia, Korea Płd., Grenlandia, Japonia
D (Stavanger): Francja, Słowenia, Angola, Islandia
E (Herning): Dania, Rumunia, Serbia, Chile
F (Herning): Niemcy, Polska, Japonia, Iran
G (Frederikshavn): Brazylia, Hiszpania, Ukraina, Kazachstan
H (Frederikshavn): Holandia, Czechy, Argentyna, Kongo
Wyniki pierwszego dnia MŚ piłkarek ręcznych:
grupa C (Stavanger, Norwegia):
Korea Płd. - Austria 29:30 (12:16)
Norwegia - Grenlandia 43:11 (19:7)
grupa G (Frederikshavn, Dania):
Brazylia - Ukraina 35:20 (17:10)
Hiszpania - Kazachstan 34:17 (14:8)
- Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet. TERMINARZ, WYNIKI I TABELA POLSKIEJ GRUPY
- MŚ piłkarek ręcznych: znamy skład reprezentacji Polski na turniej
- Zacięty sparing szczypiornistek tuż przed startem mistrzostw świata. Norwegia minimalnie lepsza
/empe, PAP
REKLAMA