LM siatkarzy: gładka porażka Resovii z Itasem Trentino. Druga przegrana polskiej ekipy

2023-12-13, 20:00

Mecz Asseco Resovia - Itas Trentino. Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Siatkarze Asseco Resovii przegrali we własnej hali z włoskim Trentino Itas 0:3 (21:25, 24:26, 20:25) w swoim trzecim meczu grupowym Ligi Mistrzów. To była druga porażka drużyny z Rzeszowa w tych rozgrywkach.

Przed rozpoczęciem gry uhonorowano środkowego gości Jana Kozamernika, który poprzednie dwa sezony spędził w Resovii.

Trener rzeszowskiego zespołu Giampaolo Medei nie mógł skorzystać z przyjmujacego Toreya DeFalco. Amerykanin zmaga się z drobną kontuzją.

Pierwszy set miał początkowo bardzo wyrównany przebieg. Do stanu 9:9 obydwa zespoły grały "punkt za punkt". Wówczas jednak Stephen Boyer zaserwował w siatkę, a potem zablokowany został Klemen Cebulj. Chwilę później Trentino prowadziło już 13:10 i trener Resovii poprosił o czas. Gospodarze nie potrafili jednak odrobić straty, a konsekwentnie grający goście budowali coraz większą przewagę – 17:12, 20:14.

W drugiej partii Trentino na trzy punkty odskoczyło od stanu 3:3. Przyczynił się do tego Alessandro Michieletto, który posłał dwa asy serwisowe. Resovia jednak zdołała doprowadzić do remisu 8:8. Potem rzeszowianie mieli znakomity okres gry, gdy od stanu 11:13 wyszli na prowadzenie 14:13. Po bloku Jakuba Kachanowskiego gospodarze pierwszy raz w tym meczu mieli dwupunktową przewagę – 18:16. Końcówka seta była bardzo emocjonująca. Resovia prowadziła 23:21, ale Trentino zdobyło dwa kolejne punkty. Potem gospodarze nie wykorzystali piłki setowej. Rywale natomiast nie zmarnowali swojej szansy i wygrali tę partię do 24.

Załamani stratą seta w takich okolicznościach rzeszowianie fatalnie zaczęli trzecią partię. Trentino szybko objęło prowadzenie 5:1. Rasovia nie poddała się i podjęła walkę. Mistrzowie Włoch kontrolowali jednak wynik. Po zablokowanym ataku Cebulj było 17:12, a za moment 18:12. Trener Medei poprosił o czas, lecz nadzieja na to, że jego podopieczni odwrócą jeszcze losu meczu była już niewielka, zwłaszcza że mistrzowie Włoch zdobyli dwa kolejne punkty, a potem zapewnili sobie zwycięstwo po drugim meczbolu.

W następnym spotkaniu grupy B 21 grudnia Resovia zagra we własnej hali z ACH Volley Lublana.

Asseco Resovia Rzeszów - Trentino Itas 0:3 (21:25, 24:26, 20:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Stephen Boyer, Klemen Cebulj, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Yacine Louati, Jakub Kochanowski - Paweł Zatorski (libero) - Jakub Bucki, Michał Kędzierski, Michał Potera, Adrian Staszewski, Krzysztof Rejno.

Trentino Itas: Jan Kozamernik, Riccardo Sbertoli, Marko Podrascanin, Daniele Lavia, Kamil Rychlicki, Alessandro Michieletto - Gabriele Laurenzano (libero) - Wout D'Heer.