ME w łyżwiarstwie szybkim: kolejny medal dla Polski! Marek Kania wywalczył brąz na 500 m

2024-01-07, 17:03

Marek Kania zdobył w Heerenveen brązowy medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 m. Foto: PAP

Marek Kania zdobył w Heerenveen brązowy medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 m. To trzeci krążek Biało-Czerwonych w trwającej imprezie w Holandii. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Jenning De Boo.

Kania startował w ostatniej parze i uzyskał wynik 34,86 s, ustępując złotemu medaliście o 0,38 s. Drugi Estończyk Marten Liiv był o 0,08 s szybszy od Polaka.

Na piątym miejscu uplasował się triumfator sprzed dwóch lat Piotr Michalski - 34,94, a siódmy był Damian Żurek - 35,06.

Wcześniej w Holandii na podium stanęły obie reprezentacje Polski w sprintach drużynowych: Kania, Michalski i Żurek zdobyli złoty medal, a Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek wywalczyły srebro.

Niedziela jest ostatnim dniem zawodów w Heerenveen.