Serie A: Juventus ograł Sassuolo po dublecie Vlahovicia. Czyste konto Szczęsnego

2024-01-16, 22:35

Dusan Vlahović. Foto: Marco Alpozzi//Associated Press/East News

Juventus Turyn pokonał Sassuolo 3:0 w ostatnim meczu 20. kolejki włoskiej Serie A. Dzięki zwycięstwu podopieczni Massimiliano Allegriego zmniejszyli dystans do prowadzącego Interu Mediolan do dwóch punktów.

Wynik meczu w 15. minucie kapitalnym uderzeniem zza pola karnego otworzył Dusan Vlahović. Był to 8. gol serbskiego napastnika w tym sezonie Serie A. Atakujący Juve podwyższył na 2:0 w 37. minucie, kiedy świetnie przymierzył z rzutu wolnego, nie dając szans strzegącemu bramki Sassuolo Andrei Consigliemu.

W 89. minucie wynik spotkania ustalił wprowadzony w drugiej połowie Federico Chiesa. Włoski skrzydłowy strzelił swojego 6. gola w sezonie po przechwycie na połowie rywali i podaniu Manuela Locatellego.

W barwach "Bianconerich" cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny. Bramkarz reprezentacji Polski popisał się kilkoma udanymi interwencjami i zanotował 12. w sezonie czyste konto. Z kolei Arkadiusz Milik wszedł na plac gry z ławki rezerwowych w 81. minucie, zastępując Vlahovicia.

Dzięki zwycięstwu "Stara Dama" zmniejszyła dystans do prowadzącego w tabeli Interu Mediolan. Ekipa ze stolicy Piemontu po 20 seriach gier ma na koncie 49 pkt. "Nerazzurri" zgromadzili 51 "oczek". Trzeci jest AC Milan (42 pkt), a czwarta Fiorentina (34 pkt). Sassuolo zajmuje 14. lokatę i ma 19 pkt.