Serie A: Juventus wygrywa i przesuwa się na pozycję lidera. Dublet Vlahovicia i czyste konto Szczęsnego

2024-01-21, 23:02

Dusan Vlahović popisał się dubletem. Foto: PAP/EPA/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Juventus pokonał na wyjeździe Lecce 3:0 w meczu 21. kolejki włoskiej Serie A. Dubletem popisał się Dusan Vlahović, a trzecie trafienie dołożył Bremer. Cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, a Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w 74. minucie.

Pierwsza połowa nie zachwycała, bowiem sytuacji bramkowych było niewiele, a futbolówka ani razu nie przekroczyła linii bramkowej.

Wynik w 59. minucie otworzył Dusan Vlahović, a dziewięć minut później serbski napastnik dołożył drugie trafienie. W końcówce spotkania wynik ustalił Bremer.

Całe spotkanie w barwach "Starej Damy" rozegrał Wojciech Szczęsny, który zaliczył czyste konto. Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w 74. minucie.

Dzięki zwycięstwu Juventus awansował na pierwsze miejsce w tabeli (52 pkt). Drugi jest Inter Mediolan, który w tej kolejce nie gra ze względu na udział w Superpucharze Włoch (51 pkt), a trzeci - Milan (45 pkt).