NBA: Joel Embiid kontuzjowany; trwa zwycięska seria New York Knicks

2024-01-31, 09:30

Joel Embiid doznał kontuzji . Foto: D. Ross Cameron/Associated Press/East News

Ósme zwycięstwo z rzędu w lidze NBA odnieśli koszykarze New York Knicks. Tym razem pokonali we własnej hali Utah Jazz 118:103. Styczeń 2024 roku był jednym z najlepszych miesięcy w historii nowojorczyków. Zakończyli go z bilansem 14 wygranych i dwóch porażek. Knicks do wygranej poprowadził Donte DiVincenzo, który zdobył 33 punkty, trafiając m.in. dziewięć rzutów za trzy. Jalen Brunson dołożył 29 pkt, a triple-double zanotował Josh Hart, który miał po 10 punktów, zbiórek i asyst.

Świetna forma NY Knicks

Knicks tak dobrego miesiąca nie mieli od prawie 30 lat. Marzec 1994 roku zakończyli z bilansem 14-0, a najwięcej wygranych zanotowali w grudniu 1968, w którym mieli 15 zwycięstw i dwie porażki.

Zawodnicy z Nowego Jorku, mający obecnie najdłuższą serię zwycięstw lidze, z bilansem 31-17 zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Liderem, jak i w całych rozgrywkach, jest ekipa Boston Celtics (37-11), która minionej nocy wygrała u siebie z Indiana Pacers 129:124.

Celtics tuż przed końcem pierwszej połowy prowadzili różnicą 20 punktów, ale po kilku minutach trzeciej kwarty z ich przewagi nic nie zostało. Później zwarli jednak szyki i w ostatniej części gry kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Liderem "Celtów" był Jason Tatum, który zdobył 30 punktów. Wśród Pacers na wyróżnienie zasługuje Aaron Nesmith - 26 pkt i 12 zbiórek.

Embiid kontuzjowany

W lekkim kryzysie jest Philadelphia 76ers (29-17), która przegrała czwarty mecz z rzędu i spadła piąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Tym razem uległa na wyjeździe Golden State Warriors 107:119, a na dodatek kontuzji doznał jej najlepszy koszykarz - Joel Embiid.

29-letni Kameruńczyk, najbardziej wartościowy zawodnik poprzedniego sezonu, utykając opuścił parkiet w czwartej kwarcie. Na razie nie wiadomo jak poważny jest uraz.

Warriors do wygranej poprowadził Stephen Curry zdobywając 37 punktów. "Wojownicy" z bilansem 20-24 zajmują dopiero 12. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Dla Sixers najwięcej punktów - 26 - uzyskał Tobias Harris, który miał też 10 zbiórek.

Northwest Division
1. Minnesota Timberwolves 33 14 .702