La Liga: Real - Atletico. Dramatyczne derby Madrytu. "Los Colchoneros" wyrwali remis

2024-02-04, 23:11

Piłkarz Realu Madryt Fede Valverde (z lewej) walczy o piłkę z Alvaro Moratą z Atletico . Foto: PAP/EPA/Mariscal

Piłkarze Realu Madryt zremisowali w derbowym starciu z Atletico 1:1 w meczu 23. kolejki La Ligi. Długo wydawało się, że gospodarze sięgną po komplet punktów, ale wyrównujący gol padł w doliczonym czasie drugiej połowy.

Niedzielny mecz ligowy był już trzecim starciem między dwoma madryckimi klubami w 2023 roku. W półfinale Superpucharu Hiszpanii lepszy był Real, wygrywając po dogrywce 5:3. Także dodatkowy czas był potrzebny w 1/8 finału Pucharu Króla. Wówczas wygrało Atletico 4:2.

Tym razem jednak gradu goli nie było. Nie oznacza to jednak, że zabrakło emocji.

Początkowo wydawało się, że Real, grający między innymi bez kontuzjowanego Viniciusa, ma spotkanie pod kontrolą. W dwudziestej minucie podopieczni Carlo Ancelottiego wyszli na prowadzenie. Brahim Diaz dopadł do piłki w polu karnym i pewnym strzałem pokonał Jana Oblaka.

Real kontrolował sytuację. Mogli prowadzić wyżej

"Los Colchoneros" szybko chcieli wyrównać. Najpierw Andriej Łunin musiał się wykazać, broniąc strzał głową Axela Witsela z bliskiej odległości. Chwilę później niecelnie główkował Stefan Savić.

Z czasem jednak gospodarze uporządkowali grę. Dobrze grający Lucas Vasquez mógł zdobyć bramkę, ale trafił tylko w boczną siatkę. Do przerwy "Los Blancos" prowadzili i wydawało się, że kontrolują sytuację na boisku.

Tuż po powrocie piłkarzy na boisku piłka zatrzepotała jednak w siatce gospodarzy. Z rzutu rożnego dorzucił Antoine Griezmann, a Savić strzałem głową pokonał Łunina. Po interwencji systemu VAR gol nie dostał jednak uznany ze względu na pozycję spaloną jednego z piłkarzy gości, który utrudniał interwencję ukraińskiemu bramkarzowi.

Sygnał ostrzegawczy chyba obudził Real, bo gospodarze szybko mogli podwyższyć wynik. Oblak poradził sobie jednak z bardzo mocnym strzałem Toniego Kroosa.

Atletico grało do końca. Remis w doliczonym czasie!

Z czasem tempo spotkania nieco spadło. Wciąż stroną dominującą byli jednak gospodarze. Diaz mógł skompletować dublet, ale uderzył niecelnie w siedemdziesiątej minucie meczu po tym, jak ograł Mario Hermoso.

Podopieczni Diego Simeone długo byli bezradni. Grali jednak do końca i wywieźli z Estadio Santiago Bernabeu upragniony remis. Wyrównującego gola zdobyli już w doliczonym czasie drugiej połowy. Po nieco przypadkowym dośrodkowaniu Memphisa Depaya w polu karnym odnalazł się Marcos Llorente. Były piłkarz Realu uprzedził niezbyt rosłych defensorów gospodarzy Daniego Carvajala oraz Nacho Gonzaleza i popisał się strzałem głową w samo okienko bramki.

Taki wynik oznacza, iż Real Madryt wciąż ma tylko dwa punkty przewagi nad rewelacyjną Gironą. Już w kolejnej kolejce "Los Blancos" podejmą u siebie klub z Katalonii w meczu na szczycie La Ligi. Mecz zaplanowano na sobotę.

Wyniki 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej:

Villarreal 0
Cadiz 0

Osasuna Pampeluna 0
Celta Vigo 3 - Joergen Strand Larsen 24, Lucas de la Torre 25, Tasos Douvikas 90

19. Granada 23 2 6 15 23 45 12
20. Almeria 23 0 6 17 22 51 6w Realu: Nacho Fernandeza i Daniego Carvajala i strzałem głową trafił w okienko bramki derbowego rywala!