La Liga. Wielki mecz Barcelony. Gol i dwie asysty Lewandowskiego, Atletico rozbite w Madrycie

2024-03-17, 23:12

Robert Lewandowski poprowadził Barcelonę do zwycięstwa w meczu z Atletico. Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

FC Barcelona rozbiła Atletico Madryt 3:0 w 29. kolejce La Liga. Jedną z bramek zdobył wybrany graczem meczu Robert Lewandowski, a wygrana pozwoliła awansować na drugie miejsce ligowej tabeli.

La Liga. Barcelona zwycięska, świetna forma Lewandowskiego

Starcia z Atletico nigdy nie są łatwe, o czym przekonał się w tygodniu zespół Interu Mediolan. Włosi, którzy w Serie A wygrywali wszystko jak leci, musieli pogodzić się z kapitulacją i odpadnięciem z Ligi Mistrzów po rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry przegrali 1:2).

Barcelona w niedzielny wieczór rozegrała jednak koncertowe spotkanie, wywożąc z terenu jednego z najtrudniejszych ligowych rywali komplet punktów. Robert Lewandowski odegrał w tej wygranej bardzo istotną rolę.

Strzelanie rozpoczęło się w 38. minucie, kiedy to do siatki trafił Joao Felix, który sfinalizował podanie Roberta Lewandowskiego. W pierwszej części gry doszło do jeszcze jednego istotnego wydarzenia - żółtą kartkę, a następnie czerwoną, zobaczył Xavi, któremu ewidentnie nie jest po drodze z sędziującym spotkanie Sanchezem Martinezem. W czterech meczach, w których spotkali się obaj panowie, trener Barcelony zobaczył trzy żółte kartki i jedną czerwoną.

W drugiej połowie meczu Barcelona zadała kolejne ciosy. Najpierw w polu karnym dobrze zachował się Lewandowski, który minął obrońcę i uderzył precyzyjnie w długi róg. W 65. minucie było już w zasadzie po wszystkim - polski napastnik precyzyjnie dośrodkował na głowę Fermina Lopeza, który rozstrzygnął losy tej rywalizacji.

W końcówce nie zabrakło nerwów, a z czerwoną kartką wyleciał z boiska Molina. Agresja Atletico zdała się jednak na nic - Barcelona po raz kolejny pokazała, że ma sposób na piłkarzy z Madrytu, a Xavi potrafi radzić sobie z Diego Simeone. W piątym meczu przeciwko Argentyńczykowi zachował idealny bilans pięciu zwycięstw.

Robert Lewandowski zaś został wybrany piłkarzem meczu, co cieszy tym bardziej, że zbliża się czas meczów barażowych do Euro 2024, w których kadrze będzie bardzo potrzebny skuteczny snajper. Już 21 marca zagramy z Estonią, a pięć dni później, w razie wygranej, Biało-Czerwonych czeka starcie z Walią lub Finlandią.