Euro 2024. Kontuzje nie ominęły Biało-Czerwonych. Probierz: sytuacja Casha wygląda chyba trochę gorzej

2024-03-22, 09:06

Matty Cash opuścił boisko podczas meczu Polska - Estonia z powodu kontuzji uda. Foto: PAP/Leszek Szymański

Reprezentacja Polski pokonała Estonię 5:1 w półfinałowym meczu barażowym do Euro 2024. Podczas spotkania murawę przedwcześnie opuściło dwóch zawodników - Przemysław Frankowski oraz Matty Cash. - Powoływaliśmy po trzech wahadłowych, żeby mieć alternatywę, jakby coś się wydarzyło - przyznał selekcjoner Michał Probierz.

Polacy pewnie pokonali Estończyków w półfinałowym meczu barażowym do Euro 2024. Niestety, nie zabrakło jednak strat w szeregach Biało-Czerwonych. Na drugą połowę nie wyszedł już kontuzjowany Przemysław Frankowski, strzelec pierwszego gola. Zastąpił go Matty Cash, który po zaledwie dziesięciu minutach także został zmieniony z powodu urazu uda.

- Frankowski zszedł w przerwie z powodu urazu. Nieco pokrzyżowało nam to szyki w kontekście zmian, a tym bardziej tak było po kontuzji Casha. Najważniejsze, by gracze wrócili do dyspozycji zdrowotnej - przyznał po meczu Michał Probierz.

We wtorek 26 marca Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Walią. Nie wiemy jeszcze, czy Frankowski i Cash będą do dyspozycji selekcjonera.

- Sytuacja Casha wygląda chyba trochę gorzej. Powoływaliśmy po trzech wahadłowych, żeby mieć alternatywę, jakby coś się wydarzyło. Jak wrócimy do hotelu, to dowiemy się więcej o stanie zdrowia zawodników - powiedział trener.

Walijczycy pewnie rozprawili się z Finlandią, wygrywając 4:1. Mecz w Cardiff nie będzie miał faworyta, a to oznacza, że Probierz będzie potrzebował każdego zawodnika, który może pomóc wywalczyć awans na tegoroczne mistrzostwa Europy.