Skoki narciarskie Planica 2024. Aleksander Zniszczoł na podium! Kosmiczny występ Daniela Hubera

2024-03-24, 11:20

Aleksander Zniszczoł . Foto: PAP/EPA/ANTONIO BAT

Aleksander Zniszczoł zajął trzecie miejsce w konkursie w Planicy. Zawody wygrał Daniel Huber, który również sięgnął po Małą Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej lotów narciarskich.

W pierwszej serii rywali zdeklasował Daniel Huber, który zaliczył najlepszą odległość mimo, że jako jedyny startował z siódmej belki. Austriak po skoku na odległość 247 metrów z dużą przewagą prowadził nad Aleksandrem Zniszczołem, który wylądował o 10 metrów bliżej. Podium zamykał Domen Prevc (233 m).

Nieźle spisali się także Piotr Żyła (230 m) i Kamil Stoch (227,5 m), którzy zajęli odpowiednio: 11. i 16. miejsce. Swój skok zupełnie zepsuł Dawid Kubacki (194 m), który został sklasyfikowany na 29. lokacie i wyprzedził tylko Jana Hoerla, który finalni nie oddał skoku w konkursie.

Druga odsłona również była bardzo udana w wykonaniu Biało-Czerwonych. Zniszczoł poszybował na odległość 237,5 m i obronił miejsce na podium. Wyprzedził go jednak Domen Prevc (238 m), który zajął drugą lokatę.

Kapitalnie spisał się także Piotr Żyła, który zakończył konkurs na piątym miejscu, a w drugiej serii zanotował odległość 240 m. Z dobrej strony pokazał się też Stoch - 16. lokata i 233 metry w drugiej serii. Zadowolony ze swojego występu nie może być jedynie Dawid Kubacki, który był ostatni (187,5 m).

Klasą samą dla siebie był jednak Daniel Huber, który w drugiej serii skoczył 242,5 m, jako jedyny startując z szóstej (!) belki. Rewelacyjnym skokiem Austriak zapewnił sobie nie tylko triumf w Planicy, ale także w klasyfikacji lotów narciarskich, wyprzedzając Stefana Krafta, który w niedzielę był czwarty. Zgarnął także wygraną w cyklu Planica 7.

Bohaterem dnia był jednak Peter Prevc. 31-letni Słoweniec oddał w Planicy dwa ostatnie skoki w karierze. Zmagania zakończył na wysokim szóstym miejscu.

To były ostatnie zawody sezonu 2023/24. Zawodnicy wrócą do rywalizacji w zawodach FIS najprawdopodobniej w sierpniu, gdy planowane jest Letnie Grand Prix.