NHL. Bójka w drugiej sekundzie meczu. Ogromna awantura na lodzie [WIDEO]

2024-04-04, 11:20

Bójka w meczu New York Rangers - New Jersey Devils. Foto: BRUCE BENNETT/Getty AFP/East News

Hokeiści Dallas Stars odnotowali w środę ósme zwycięstwo z rzędu, pokonując u siebie Edmonton Oilers 5:0 w lidze NHL. Gorąco było w Nowym Jorku, gdzie już w drugiej sekundzie meczu Rangers z New Jersey Devils doszło do bójki między zawodnikami. Gospodarze wygrali 4:3.

W bijatyce, która rozpoczęła się tuż po wprowadzeniu krążka do gry, wzięli udział wszyscy hokeiści obu zespołów znajdujący się wtedy na lodzie. W efekcie z gry wykluczeni zostali Matthew Rempe, Jacob Trouba, K'Andre Miller i Barclay Goodrow z Rangers oraz Kevin Bahl, John Marino, Chris Tierney i Kurtis MacDermid z Devils.

Mimo że po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 2:0, drugą część meczu to goście kończyli przy korzystnym dla siebie wyniku 3:2. Sytuacja zmieniła się jednak w trzeciej tercji, w której Rangers zdobyli dwa gole, a trafienie na wagę zwycięstwa zanotował Chris Kreider.

Zespół z Nowego Jorku prowadzi w tabeli Konferencji Wschodniej i jest pewny gry w fazie play off. Ekipa z New Jersey zajmuje w niej 13. pozycję.

Pewni walki o Puchar Stanleya są też hokeiści Dallas Stars, liderzy Konferencji Zachodniej. W środę odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu, notując najdłuższą serię wygranych w historii klubu. Oilers są na piątym miejscu na Zachodzie i wciąż nie są jeszcze pewni gry w fazie play off.

Drugiego hat-tricka w lidze NHL zanotował Trevor Moore, który poprowadził Los Angeles Kings do triumfu u siebie 5:2 z Seattle Kraken. Kings zajmują obecnie ósmą pozycję w tabeli Konferencji Zachodniej i pozostają w walce o play off. Porażka Kraken wyeliminowała tę drużynę z wyścigu o Puchar Stanleya.