Arkadiusz Milik bohaterem Juventusu. Gol Polaka dał "Starej Damie" finał Pucharu Włoch

2024-04-23, 22:55

Arkadiusz Milik. Foto: Gregorio Borgia/Associated Press/East News

Lazio Rzym pokonało 2:1 Juventus Turyn w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Włoch, ale to "Stara Dama" zagra o trofeum. Decydującego o awansie Juve gola w 83. minucie gry strzelił Arkadiusz Milik.

Do spotkania w Rzymie "Bianconeri" przystąpili z dwubramkową zaliczką, którą wypracowali sobie na własnym boisku. Przewaga Juve szybko jednak "stopniała" - już w 12. minucie Taty Castellanos wykorzystał dośrodkowanie Luisa Alberto z rzutu rożnego i trafił na 1:0.

Mecz był jednak zamknięty i obie strony nie były skłonne, by zaryzykować, dlatego na przerwę ze skromnym prowadzeniem zeszło Lazio.

Druga połowa rozpoczęła się dla "Biancocelestich" jeszcze lepiej niż pierwsza. Już w 49. minucie na 2:0 trafił Castellanos, któremu ponownie asystował Alberto.

Między słupkami Juventusu nie oglądaliśmy Wojciecha Szczęsnego, którego w Coppa Italia zastępuje Mattia Perin. Polskiemu golkiperowi na ławce rezerwowych towarzyszył Arkadiusz Milik. Ten ostatni, gdy podniósł się z niej i w 82. minucie zmienił Dusana Vlahovicia, został bohaterem meczu.

Polski napastnik już minutę po wejściu na plac gry strzelił decydującego o awansie "Starej Damy" do półfinału gola. Asystował mu Amerykanin Timothy Weah. Było to czwarte trafienie Milika w trzecim pucharowym występie w tym sezonie.

W drugim półfinale Atalanta podejmie Fiorentinę. Na półmetku rywalizacji prowadzi ekipa z Florencji, która wygrała 1:0 po golu Rolando Mandragory.