Wimbledon. Iga Świątek - Petra Martić. Kiedy i o której mecz Polki?

2024-07-03, 17:20

Iga Świątek poznała kolejną rywalkę. Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

Iga Świątek pewnie zameldowała się w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimledonu. Polka poznała kolejną rywalkę, z którą do tej pory zwyciężała bez straty seta. Kiedy i o której mecz liderki?

Polka rozpoczęła tegoroczną edycję od pewnego zwycięstwa. Liderka pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:3, 6:4.

Najlepszy wynik w Wimbledonie osiągnęła w ubiegłym roku, kiedy dotarła do ćwierćfinału. Jednym z elementów, w którym Polka poprawiła się przez ostatni rok i jednocześnie bardzo istotnym na trawiastych kortach w Londynie jest serwis. W spotkaniu z Kenin 23-letka z Raszyna posłała sześć asów. W czterech meczach poprzedniej edycji uzbierała ich łącznie osiem.

Kolejną rywalką Świątek będzie Petra Martić, która pokonała Brytyjkę Francescę Jones 3:6, 6:1, 6:2. Polka dobrze wspomina rywalizację z Chorwatką. W trzech spotkaniach (każde zostało rozegrane na innej nawierzchni) zwyciężyła trzykrotnie, nie tracąc ani jednego seta.

Iga Świątek - Petra Martić. Kiedy mecz z udziałem liderki?

Mecz Igi Świątek z Petrą Martić zaplanowano na czwartek (4 lipca).

Organizatorzy tradycyjnie najpierw publikują plan gier na dwóch zadaszonych kortach. O 14.30 na kort centralny wyjdą Serb Novak Djoković i Brytyjczyk Jacob Fearnley. To oznacza, że mecz Świątek i Martic powinien rozpocząć się ok. godziny 17.30.