Premier League. Liverpool wskakuje na pozycję lidera. Jak odpowie Manchester City?

Liverpool pewnie pokonał Bournemouth 3:0 i objął prowadzenie w Premier League. 5. kolejka Premier League przyniosła kilka ciekawych spotkań, jednak największy hit i kluczowe dla układu tabeli spotkanie nastąpi w niedzielę, kiedy Manchester City zmierzy się z Arsenalem.

2024-09-21, 19:46

Liverpool pewnie pokonał Bournemouth na własnym boisku. Foto: PAP/EPA/TIM KEETON

Wszystkie bramki w spotkaniu Liverpoolu z Bournemouth padły w pierwszej połowie. W 26. i 28. minucie trafił Luis Diaz, a w 37. Darwin Nunez.

W tabeli Liverpool lepszym bilansem bramek wyprzedza Manchester City i Aston Villę, która bez kontuzjowanego Matty'ego Casha pokonała u siebie Wolverhampton Wanderers 3:1. Arsenal ma o dwa punkty mniej, jednak wszystko może zmienić się w niedzielę - dojdzie wówczas do wyjątkowego spotkania, w którym Manchester City podejmie na własnym boisku "Kanonierów". Będzie to pojedynek dwóch faworytów do tego, by sięgnąć po mistrzowski tytuł.

Blisko pierwszej wygranej w sezonie był Southampton Jana Bednarka. "Święci" podejmowali innego beniaminka Ipswich Town i prowadzili od piątej minuty po golu Tylera Diblinga. Goście zdołali wyrównać w doliczonym przez sędziego czasie gry za sprawą Sama Morsy'ego.

W innych spotkaniach Fulham pokonało Newcastle 3:1, co można uznać za niespodziankę, jednak gra zespołu mimo dobrych wyników od początku sezonu pozostawiała dużo do życzenia, co tym razem wykorzystali rywale.

Przekonująco wypadły dwie drużyny z czołówki tabeli - Chelsea i Tottenham. "The Blues" pokonali w derbach Londynu West Ham 3:0, a "Spurs" wygrali 3:1 z Brentford.

To pierwszy w tym sezonie punkt zdobyty przez Southampton. W tabeli zajmuje 18. miejsce.