Kamil Syprzak poza reprezentacją! Duże zmiany w kadrze szczypiornistów
Kamil Syprzak nie otrzymał powołania do 18-osobowej kadry reprezentacji Polski na kwalifikacyjne mecze mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych z Portugalią. Biało-Czerwoni 13 marca w Gdańsku podejmą czwarty zespół niedawnych mistrzostw świata. Trzy dni później zagrają na wyjeździe w Odivelas.
2025-02-27, 13:31
Polską reprezentację w spotkaniach z Portugalią poprowadzi Michał Skórski, asystent zdymisjonowanego w tym tygodniu trenera Marcina Lijewskiego.
Sławomir Szmal, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, nie wykluczył, że w meczach kończących rywalizacje w grupie 8 zespół poprowadzi już nowy selekcjoner.
Syprzak bez powołania
Obrotowy Kamil Syprzak podczas tegorocznego mundialu opuścił samowolnie kadrę, tłumacząc się tym, że szybciej dojdzie do zdrowia w swoim klubie Paris Saint-Germain.
Spośród zawodników, którzy grali na styczniowym mundialu, uwagę zwraca nieobecność podstawowego ostatnio bramkarza kadry Adama Morawskiego.
Wśród powołanych zawodników brakuje także kontuzjowanych skrzydłowych: Michała Daszka i Arkadiusza Moryto. Brakuje także Szymona Sićko, który niedawno wrócił do gry po ciężkiej kontuzji i powoli odbudowuje formę.
REKLAMA
W kadrze znalazł się, ale tylko na liście rezerwowej, Dawid Dawydzik. Obrotowy płockiej Wisły w aktualnym sezonie Ligi Mistrzów zdobył 23 bramki. W ostatniej kolejce tych elitarnych rozgrywek, w zwycięskim meczu na wyjeździe z Dinamo Bukareszt (27;26), rzucił trzy gole.
Polacy wiceliderami grupy
Z kompletem punktów po dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Portugalia. Biało-Czerwoni z dorobkiem trzech "oczek" klasyfikowani są na drugim miejscu. Do zakończenia eliminacji, oprócz rywalizacji z Portugalią, pozostały im dwa spotkania.
Na wyjeździe, najprawdopodobniej na neutralnym terenie, 7 lub 8 maja zagrają z Izraelem, a 11 maja w Gorzowie Wlkp. podejmą Rumunię. Do finałów Euro 2026 awansują po dwa czołowe zespoły z każdej grupy oraz cztery z trzecich miejsc z najlepszym dorobkiem.
REKLAMA
Kadra na mecze z Portugalią:
bramkarze:
Marcel Jastrzębski (Orlen Wisła Płock), Kacper Ligarzewski (Górnik Zabrze), Mateusz Zembrzycki (PGE Wybrzeże Gdańsk),
rozgrywający:
Jakub Będzikowski (Wybrzeże), Piotr Jędraszczyk, Andrzej Widomski (obaj Corotop Gwardia Opole), Michał Olejniczak (Industria Kielce), Paweł Paterek (Chrobry Głogów), Ariel Pietrasik (Kadetten Schaffhausen/Szwajcaria), Damian Przytuła (Tatabanya Kezilabda/Węgry),
obrotowi:
Bartłomiej Bis (HSC 2000 Coburg/Niemcy), Maciej Gębala (HC Erlangen/Niemcy), Łukasz Rogulski (Industria),
skrzydłowi:
Mikołaj Czapliński (Wybrzeże), Filip Michałowicz, Marcel Sroczyk (obaj Wisła Płock), Marek Marciniak (KS Azoty-Puławy), Mateusz Wojdan (Gwardia).
- Industria tylko zremisowała w Lidze Mistrzów. Kielczanie przedłużyli szanse na awans
- Orlen Wisła znowu triumfowała w LM. Ostatnia akcja zadecydowała
Źródła: PolskieRadio24.pl, PAP
REKLAMA