Fibak ostrzega przed Świątek - Collins. "Zależy czy będzie dokuczać i męczyć Igę"
Iga Świątek zagra w sobotę o awans do 1/8 finału tenisowego, wielkoszlemowego Wimbledonu. Rywalką Polki będzie Amerykanka Danielle Collins. Były znakomity tenisista Wojciech Fibak zwraca uwagę na to, co może być decydujące w tym spotkaniu.
2025-07-05, 08:02
Świątek - Collins. Amerykanka może mieć swój dzień
Mecz na Wimbledonie, którego stawką będzie awans do najlepszej "16" turnieju będzie dziesiątym bezpośrednim starciem pomiędzy Świątek a Collins. 24-latka wygrała aż siedem pojedynków. Jednak ostatni raz, gdy spotkały się w tym sezonie w Rzymie, górą była 31-letnia Amerykanka. Czwarta rakieta świata będzie miała zatem okazję do rewanżu.
- Wszystko zależy od return'ów Collins i od jej formy - mówi nam Wojciech Fibak. Były znakomity tenisista zwraca uwagę na to, że decydujące w spotkaniu Polki z Amerykanką będzie nastawienie rywalki Polki.
- Wiele będzie zależeć od tego, czy Collins będzie dokuczać i męczyć Igę atakami, szczególnie drugiego serwisu, ale czasami nawet pierwszego naszej bohaterki i czy będzie trafiać - podkreśla Fibak i dodaje. - Jeżeli będzie trafiać będzie groźna, jeżeli nie i nie będzie wierzyć w tę taktykę, to Iga sobie poradzi.
Pojedynki Świątek vs Collins to zawsze dawka emocji
Tenisistka z Raszyna po zwycięstwie z Poliną Kudiermietową 7:5, 6:1 w 1. rundzie, w kolejnym spotkaniu zafundowała kibicom sporo emocji. 24-latka po trzech setach wyeliminowała Caty McNally 5:7, 6:2, 6:1 i zameldowała się w trzeciej rundzie Wimbledonu.
REKLAMA
Z kolei Amerykanka na inaugurację Wimbledonu wygrała z Martą Kostjuk 3:6, 6:3, 6:4. W drugiej rundzie po zaledwie 53 minutach gry pokonała Veronikę Erjavec 6:4, 6:1. 31-latka to jedna z większych osobowości w kobiecym tenisie. 31-latka wzbudza wiele kontrowersji, wielokrotnie "zasłynęła" krytykując Świątek.
Ich pojedynki zazwyczaj dostarczają fanom dodatkowej dawki emocji. Wydarzenia, które miały miejsce podczas rywalizacji Świątek z Collins na igrzyskach w Paryżu zelektryzowały polskich kibiców. Fani doskonale zapamiętali ćwierćfinał igrzysk w stolicy Francji, gdy Collins trafiła Polkę piłką w okolice żeber. Nie był to jednak jedyny "wyczyn" Amerykanki.
Świątek chce poprawić wynik na Wimbledonie
Iga Świątek po raz szósty rywalizuje na Wimbledonie. Do tej pory jej najlepszym wynikiem jest osiągnięcie ćwierćfinału, co udało jej się w 2023 roku. W zeszłym sezonie Polka zakończyła zmagania na trzeciej rundzie.
REKLAMA
Z kolei Collins w Londynie dotarła najwyżej w 2024 roku, wtedy rywalizację zakończyła w czwartej rundzie.
Świątek - Collins: Kiedy mecz? O której?
Mecz 3. rundy Wimbledonu pomiędzy Igą Świątek a Danielle Collins zaplanowano w sobotę 5 lipca jako drugie spotkanie na korcie centralnym - po starciu Jannik Sinner - Pedro Martinez, mecz Włocha i Hiszpana rozpocznie się o 14.30. Polka i Amerykanka powinny pojawić się na korcie wstępnie około 16.30.
- Świątek miała problemy z oddychaniem. Kibice nie wierzyli własnym oczom
- Kamil Majchrzak zagra w 1/8 finału Wimbledonu. Wiemy, z kim zmierzy się Polak
- Majchrzak podbił świat tenisa. "Prawie tak samo mądrze jak Radwańska"
Źródło: Polskie Radio/ah
REKLAMA
REKLAMA