Gdzie obejrzeć kwalifikacje w Oberstdorfie 22.01? Transmisja MŚ w TV, na żywo
Czwartkowe kwalifikacje do indywidualnej rywalizacji na mistrzostwach świata w lotach będą pierwszym etapem wielkich emocji na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Transmisja dostępna będzie zarówno w TV, jak i w internecie. Poniżej niezbędne informacje.
2026-01-22, 13:09
- 101. rakieta świata wyrzuciła gwiazdę. Półfinalistka Australian Open za burtą
- Rekord skoczni w Oberstdorfie. Domen Prevc bezkonkurencyjny
- Prevc rekordzistą świata w lotach. Ale to Kobayashi leciał prawie 300 m
Skoki w Oberstdorfie. Transmisja konkursu w TV i online
Kwalifikacje do składającego się z czterech serii konkursu indywidualnego mistrzostw świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie odbędą się w czwartek 22 stycznia. Początek rywalizacji o godzinie 17.00. Transmisja TV zostanie przeprowadzona na antenie Eurosportu 1 oraz w internecie na platformie HBO Max.
W czwartek rozpocznie się walka o tytuł najlepszego lotnika globu. W składzie reprezentacji Polski na tę imprezę znaleźli się: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot oraz Klemens Joniak.
MŚ Oberstdorf 2026. Kiedy skaczą Polacy?
walifikacje wyłonią 40 zawodników, którzy wystartują w konkursie indywidualnym. Ten zostanie rozegrany w piątek 23 stycznia i sobotę 24 stycznia. Każdego dnia zostaną przeprowadzone po dwie serie.
Po pierwszej serii odpadnie 10 zawodników. Zwycięzcą mistrzostw świata zostanie skoczek, który w czterech seriach zdobędzie najwięcej punktów.
Faworytem do złotego medalu jest aktualny mistrz świata na dużej skoczni z Trondheim i lider Pucharu Świata – Słoweniec Domen Prevc. Pokrzyżować mu plany będą chcieli Japończycy – Ryoyu Kobayashi i Ren Nikaido. Groźni mogą być także Austriacy – Jan Horl, Daniel Tschofenig i Stefan Kraft.
Źródło: PolskieRadio24.pl/ah