Tomasz Fornal szczerze mówił o Bartoszu Kurku. Tak wygląda ich relacja

Polscy siatkarze już niebawem znów będą grać mecze o stawkę. Na zgrupowaniu Biało-Czerwonych, które poprzedza walkę w Lidze Narodów, zabrakło Bartosza Kurka. O swojej relacji z kapitanem Polaków opowiadał Tomasz Fornal.

2026-05-06, 11:20

Tomasz Fornal szczerze mówił o Bartoszu Kurku. Tak wygląda ich relacja
Tomasz Fornal szczerze mówił o relacji z Bartoszem Kurkiem. Foto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Czytaj także: 

Fornal szczerze o Kurku. Braterska relacja

Na początku zgrupowania w Spale pojawiło się 20 zawodników, głównie tych, którzy zakończyli już rozgrywki klubowe. Nikola Grbić zaznaczył, że kluczowe na tym etapie jest zdrowie oraz poznanie młodszych graczy, którzy dopiero wchodzą do reprezentacji. To skład dość eksperymentalny, który będzie dla selekcjonera "przeglądem wojsk".

O kapitanie Polaków i wielkim nieobecnym, wypowiadał się Tomasz Fornal, jeden z ważnych siatkarzy Biało-Czerwonych. Szczerze powiedział, jaka relacja ich łączy.

- Jeżeli chodzi o Bartka Kurka, to jest to taka relacja młodszego brata ze starszym bratem, gdzie młodszy chce pograć na komputerze, a ten starszy mu nie da pograć. A tak szczerze, to Bartek jest dosyć specyficzną osobą. Uwielbiam go i naprawdę uważam, że bardzo dużo mi dał - opowiadał w podcaście "Siatkarskie Ligi".

Kurek potrzebował odpoczynku

- Wymieniamy czasami jakieś wiadomości i SMS-y, czasami porozmawiamy. O Bartku ja się mogę wypowiadać w samych superlatywach i tak naprawdę złego słowa bym w życiu nie powiedział. Żałuję, że w tym sezonie reprezentacji go nie będzie, ale mam nadzieję, że jeszcze wróci i razem podbijemy LA i później Brisbane - przyznał Fornal.

Decyzję o absencji siatkarza wyjaśnił niedawno selekcjoner. Nie ma tutaj żadnej sensacji - Grbić podkreślał, że to sam zawodnik zasugerował potrzebę odpoczynku.

Zgrupowanie w COS nieopodal Tomaszowa Mazowieckiego potrwa do 19 maja, a następnie Biało-Czerwoni przeniosą się do Sosnowca, gdzie rozegrają turniej towarzyski. W dniach 20-23 maja rywalami Polaków będą reprezentacje Bułgarii, Serbii i Ukrainy. Pierwszy poważny sprawdzian nadejdzie jednak w czerwcu, gdy siatkarze rozpoczną rywalizację w Lidze Narodów. 

Źródło: PolskieRadio24.pl/Siatkarskie Ligi/ps

Polecane

Wróć do strony głównej