Media: Zakaz dla Sabalenki podtrzymany. WTA nieugięte
Aryna Sabalenka, tak jak inne białoruskie i rosyjskie tenisistki dalej nie będą rywalizować pod swoją flagą. Mimo że MKOl rekomenduje, aby dawać taką możliwość, WTA nie zamierza znosić zakazu.
2026-05-20, 11:08
- Ekspert ostrzega przed Roland Garros. Piłki mogą zaszkodzić Świątek?
- Robert Kranjec na wózku inwalidzkim. Nie może ruszać stopami
- Polska - Serbia: Transmisja TV i online. Kiedy grają siatkarze?
Aryna Sabalenka dalej neutralną tenisistką
Coraz więcej federacji pozwala Rosjanom i Białorusinom na starty w swoich barwach narodowych. Jednak na razie w tenisie nie ma żadnych zmian. Ani WTA, ani ITF nie zamierza umożliwiać zawodnikom powrotu do gry pod ich flagami.
W swoim tłumaczeniu tłumaczą się, że muszą mieć więcej czasu, aby odpowiednio przeanalizować całą sytuację Sam MKOl 7 maja wycofał rekomendację, którą wprowadził po pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę w 2022 roku.
WTA podtrzymuje zakaz
"Jak usłyszałem w WTA, Aryna Sabalenka dalej nie będzie mogła grać z flagą i hymnem Białorusi. Nie ma zmiany mimo ostatniej decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o braku ograniczeń dla Białorusinów. ITF też nie zmienia stanowiska. WTA potrzebuje więcej czasu na analizę" - napisał Dominik Senkowski na platformie X.
W związku z tym Sabalenka i jej koleżanki z reprezentacji oraz Rosjanie wciąż będą grać jako neutralni sportowcy. Obejmuje to nie tylko turnieje WTA, ale i zmagania wielkoszlemowe i igrzyska olimpijskie.
Źródło: PolskieRadio24.pl/X/mw