more_horiz
Wiadomości

Tokio 2020: Kylian Mbappe chce poprowadzić "Trójkolorowych" do olimpijskiego złota

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 15:51
Jedna z największych gwiazd reprezentacji Francji, Kylian Mbappe, deklaruje chęć wystąpienia na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Czy zawodnikowi PSG uda się poradzić sobie z napiętym terminarzem?
Kylian Mbappe
Kylian MbappeFoto: Printscreen z Twitter
  • Turniej piłkarski na igrzyskach odbędzie się niecałe dwa tygodnie po zakończeniu Euro 2020
  • Przeciwko grze 20-latka na tej imprezie jest klubowy trener Francuza
  • Mbappe stoi przed szansą na swój pierwszy występ w reprezentacji U21

"Trójkolorowi" prawo występu w olimpijskim turnieju zapewnili sobie dzięki awansowi do półfinału rozgrywanych we Włoszech młodzieżowych mistrzostw Europy.

20-letni Mbappe nie występuje w tej drużynie, gdyż regularnie gra już w "dorosłej" reprezentacji Francji. W igrzyskach nie zajmowałby natomiast żadnego z trzech miejsc przeznaczonych ewentualnie dla zawodników starszych niż 23 lata, gdyż mieściłby się ciągle w tym limicie.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca 2020, a 12 dni wcześniej na Wembley w Londynie ma się odbyć finał mistrzostw Europy. Przeciwko występowi Mbappe w obu tych imprezach jest szkoleniowiec PSG Tuchel. Szef francuskiej federacji piłkarskiej Noel Le Graet zaznaczył jednak w wywiadzie dla "Le Parisien", że decyzja o składzie drużyny olimpijskiej będzie należeć do jej trenera Sylvaina Ripolla.

Mbappe, mistrz świata z ubiegłego roku i król strzelców ostatniego sezonu francuskiej ekstraklasy, nie grał nigdy w reprezentacji do lat 21. Ma za sobą występy w zespołach juniorskich do lat 17 i 19. W drużynie narodowej, w której zadebiutował w 2017 roku, w 33 spotkaniach uzyskał 13 goli.

W czwartkowych półfinałach MME "Trójkolorowi" zagrają z Hiszpanią, a Niemcy z Rumunią.

ps

Zobacz także

Zobacz także