Premier League: Manchester City traci punkty w końcówce. Bednarek zapisał się w historii

2020-01-18, 21:51

Sergio Aguero niezadowolony, mimo zdobycia dwóch goli . Foto: PAP/EPA/PETER POWELL

Jan Bednarek zdobył bramkę dla Southampton w przegranym u siebie 2:3 z Wolverhampton Wanderers meczu 23. kolejki angielskiej ekstraklasy. Wpadkę znów zaliczyli broniący tytułu piłkarze Manchesteru City. Tym razem zremisowali u siebie z Crystal Palace 2:2.

• Bednarek otworzył wynik w 15. minucie
  • Polski obrońca po dośrodkowaniu z rzutu wolnego technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce
  • To jego drugie w karierze trafienie w Premier League
  • Tym samym stał się najskuteczniejszym Polakiem w historii ligi - do tej pory miał na koncie jedną bramkę, tyle co Robert Warzycha i Marcin Wasilewski

Kiedy w 35. minucie podwyższył Shane Long, wydawało się, że "Święci" kontrolują wydarzenia na boisku. Druga połowa należała jednak do gości.

"Wilki" kontaktową bramkę zdobyły w 53. minucie. Adama Traore łatwo minął Bednarka, dośrodkował w pole karne, a akcję wykończył Pedro Neto. Później natomiast z dwóch goli cieszył się Raul Jimenez; pierwszego strzelił z rzutu karnego.

Southampton w tabeli zajmuje 12. miejsce. Wolverhampton awansował na szóste.

Manchester City w poprzedniej kolejce łatwo ograł na wyjeździe Aston Villę 6:1, ale w starciu z Crystal Palace długo w ofensywie był bezradny. W dodatku podopieczni trenera Josepa Guardioli znów popełnili poważne błędy w defensywie.

Niespodziewane prowadzenie gościom w 39. minucie dał Cenk Tosun, który po rzucie rożnym wykorzystał zgranie piłki przez Gary'ego Cahilla. Gospodarze opór "Orłów" złamali dopiero w 82. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero. Argentyńczyk pięć minut później znów trafił i wydawało się, że faworyci zwyciężą.

W 90. minucie londyńczycy zdołali jednak wyrównać. W pole karne "The Citizens" wbiegł Wilfried Zaha i choć był pilnowany, to zdołał dośrodkować. Piłka odbiła się od nogi obrońcy Manchesteru Fernandinho i wpadła do siatki.

W ostatnim sobotnim meczu, Newcastle United sensacyjnie wygrało 1:0 z Chelsea FC. Jedyną bramkę zdobył w ostatniej akcji meczu Isaac Hayden, który uderzył głową po dośrodkowaniu Allana Saint-Maximina.

Manchester City zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadzący Liverpool ma 13 punktów przewagi i rozegrane o dwa mecze mniej. W niedzielę w hicie kolejki "The Reds" podejmą Manchester United.