Puchar Polski: GKS Bełchatów bezradny w meczu z Legią. Warszawianie rozbili pierwszoligowca

2020-08-14, 22:22

Piłkarze Legii Warszawa cieszą się z gola Macieja Rosołka (P) podczas meczu 1. rundy (1/32 finału) Pucharu Polski z GKS Bełchatów. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Legia Warszawa rozbiła na wyjeździe GKS Bełchatów 6:1 w spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski. Był to pierwszy mecz mistrza Ekstraklasy w sezonie 2020/2021.

• Tytułu broni Cracovia
  • Dotychczas dwa spotkania 1/32 finału PP zostały przełożone na inny termin z powodu wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2 w jednej z drużyn
  • Z rozgrywkami pożegnała się już Jagiellonia Białystok, która przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (3:1)

Puchar Polski: Górnik wykorzystał przewagę. Jagiellonia żegna się z rozgrywkami

Mistrz Polski bardzo dobrze wszedł w spotkanie w Bełchatowie. Już w 12. minucie Legia Warszawa objęła prowadzenie po bramce Macieja Rosołka. Podopieczni Aleksandara Vukovicia od początku narzucili pressing na ekipę GKS-u Bełchatów, który nie był w stanie poradzić sobie z drużyną Ekstraklasy.

Legia przeważała, co opłaciło się w 30. minucie, kiedy Rosołek zdobył drugą bramkę dla mistrza Polski.

Zaledwie kilka sekund później bełchatowianie strzelili gola kontaktowego. Artura Boruca pokonał Damian Hilbrycht, zdobywając pierwszego gola dla gospodarzy.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy bramkę samobójczą dla GKS-u zdobył Michał Pawlik.

Po przerwie "Wojskowi" poszli za ciosem. Chwilę po wznowieniu gry Paweł Wszołek podwyższył rezultat dla ekipy z Ekstraklasy. Bełchatowianie wydawali się być już rozbici. Kolejnego gola dołożył nowy nabytek mistrza Polski Filip Mladenović.

Niespełna siedem minut po bramce Mladenovicia, trzeciego gola w meczu strzelił Rosołek.

Ostatecznie Legia Warszawa rozbiła pierwszoligowca z Bełchatowa i awansowała do kolejnej fazy Pucharu Polski.

1. runda Pucharu Polski (1/32 finału)
:

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:6 (1:3)

Bramki: M. Rosołek - 12, 30, 68, D. Hilbrycht - 33, M. Pawlik - 44 (gol samobójczy), P. Wszołek - 54, F. Mladenović - 61

Sędzia: Daniel Sylwestrzak

GKS: Lenarcik - Szymorek, Michalski, Pawlik, Łapiński, Hilbrycht, Najemski, Magiera, Wroński, Zdybowicz, Sierczyński

Legia: Boruc - Karbownik, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenovic, Wszołek, Antolić, Rosołek,Slisz, Luquinhas, Pekhart

Mówi serbski trener stołecznej drużyny Aleksandar Vuković (IAR) 0:32
+

Program 1. rundy Pucharu Polski (1/32 finału):

Liga Narodów: Jerzy Brzęczek odkrył karty. Znamy "zagraniczne" powołania na wrześniowe mecze

Karpaty Krosno - Stal Mielec, godz. 16:00
Resovia - Piast Gliwice, godz. 17:30 (w Stalowej Woli)

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg, godz. 19:30

Niezadowolony z tak wysokiej porażki był szkoleniowiec gospodarzy Marcin Węglewski (IAR) 0:49