Serie A: Inter nie dał szans Milanowi. Duet "Lu-La" znokautował lokalnego rywala

2021-02-21, 18:25

Romelu Lukaku (w środku) i Lautaro Martinez (z prawej) rozmontowali defensywę Milanu . Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

W meczu na szczycie włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Inter Mediolan pewnie pokonał na San Siro lokalnego rywala AC Milan 3:0. Dwie bramki zdobył Argentyńczyk Lautaro Martinez, a wynik spotkania ustalił w 66. minucie reprezentant Belgii Romelu Lukaku.

• Bohaterami Interu byli Martinez, Lukaku oraz bramkarz Samir Handanović
  • Inter umocnił się na prowadzeniu w tabeli Serie A
  • Broniący tytułu Juventus swój mecz zagra w poniedziałek

La Liga: koniec zwycięskiej passy Barcelony w lidze. Beniaminek wyszarpał remis

"+Lu-La+ jak w bajce" - zachwycała się "La Gazzetta dello Sport" duetem napastników Interu, którzy w głównej roli wystąpili już w piątej minucie. To z podania Lukaku Lautaro Martinez zdobył pierwszą bramkę.

Zasłużona wygrana

Gospodarze mocniej zaatakowali dopiero na początku drugiej połowy. Groźnie strzelał m.in. Zlatan Ibrahimović, ale słoweński bramkarz Samir Handanović nie dał się zaskoczyć.

W 57. minucie akcję z udziałem Lukaku i Chorwata Ivana Perisicia wykończył Martinez, a nokautujący cios zadał ciemnoskóry Belg, który z dorobkiem 17 trafień jest najskuteczniejszym strzelcem Serie A.

W końcówce niedzielnego meczu, którego gospodarzem na wspólnym obiekcie był Milan, zabrakło napięcia. Pewny już swego trener Antonio Conte zdjął na ostatnie 10 minut z murawy pięciu zawodników, w tym Martineza i Perisicia, wprowadzając do gry rezerwowych.

Odzyskają mistrzostwo?

Inter po raz drugi w ciągu miesiąca wygrał z Milanem. W styczniu w Pucharze Włoch było 2:1, a mecz zapamiętano głównie ze starcia Lukaku z Ibrahimoviciem. Piłkarze zetknęli się głowami i wzajemnie zwyzywali. Tym razem spięć między nimi nie było, a na boisku raczej się unikali.

"Nerazzurri" zrobili w niedzielę wielki krok w stronę mistrzostwa Włoch. Po tytuł sięgali 18 razy, ale po raz ostatni w 2010 roku.

- Dużo w tym roku wycierpieliśmy. Wcześnie odpadliśmy z Pucharu Włoch (porażka w półfinale z Juventusem - PAP) i z Ligi Mistrzów. Zwycięstwo w Serie A jest naszym jedynym celem i będziemy o to z całych sił walczyć - powiedział po meczu Martinez.

W innym zakończonym już spotkaniu, z udziałem drużyn z dolnej części tabeli, Parma zremisowała z Udinese 2:2.

Jak odpowie Juventus?

Inter umocnił się na prowadzeniu, wyprzedza Milan o cztery punkty. Aż dziesięć punktów traci trzecia Roma, która wieczorem zagra na wyjeździe z Benevento, którego piłkarzem jest Kamil Glik.

Zdaniem włoskich ekspertów "Nerazzurri" pewnym krokiem zmierzają po tytuł, pierwszy od 11 lat. O szczegółach z Rzymu - Piotr Kowalczuk. (IAR) 1:17
+

Broniący tytułu Juventus Turyn ma 11 punktów straty, ale rozegrane dwa mecze mniej. "Stara Dama", być może z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zmierzy się w poniedziałek u siebie z Crotone Arkadiusza Recy.