more_horiz
Wiadomości

La Liga: co z przyszłością Sergio Ramosa? Możliwy powrót do byłego klubu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 17:53
Według hiszpańskiej rozgłośni esRadio, Sergio Ramos z końcem czerwca opuści Real Madryt. Słynny piłkarz może wrócić do Sevilli FC, w której grał przed laty. 
Sergio Ramos
Sergio Ramos Foto: Shutterstock.com/katatonia82

Kapitan Realu Madryt wciąż nie przedłużył kontraktu z "Królewskimi", który wygasa z końcem czerwca. Ramos jest piłkarzem Realu od 2005 roku, jednak wiele wskazuje na to, że jego pobyt w stolicy Hiszpanii może dobiec końca.

Kapitan opuści madrycki okręt? 

Klub chciał przedłużyć umowę z piłkarzem, ale oferował mu tylko roczny kontrakt z 10-procentową obniżką wynagrodzenia. Ramos nie chciał zgodzić się na mniejsze zarobki. Oczekiwał ponadto dwuletniej umowy.

Dziennik "As" donosił ostatnio, że 35-letni stoper zmienił zdanie i chciałby wrócić do negocjacji. Prezydent Realu Florentino Perez nie uważa już jednak przedłużenia umowy z kapitanem za priorytet.

Zdaniem hiszpańskiej gazety "ABC", madrycki klub przygotowuje się do oficjalnego pożegnania kapitana. 

Powrót do domu możliwy 

Sytuację chcą wykorzystać włodarze Sevilli FC. Ramos jest wychowankiem andaluzyjskiego klubu, z którego odszedł w 2005 roku do Realu Madryt.

"Los Nervionenses" oferują piłkarzowi aż pięcioletni kontrakt z pensją w wysokości siedmiu milionów euro. Oznacza to, że piłkarz zarabiałby w stolicy Andaluzji połowę sumy, jaką zgarnia obecnie w Madrycie.

Według hiszpańskiej rozgłośni esRadio, piłkarz nie ma wielu innych opcji na kontynuowanie kariery. Paris Saint-Germain, ani Manchester City nie chcą bowiem oferować doświadczonemu obrońcy pensji takiej, jakiej by oczekiwał.

Sergio Ramos ma za sobą nieudany sezon, podczas którego dużo czasu spędził w lekarskich gabinetach. Z tego powodu nie znalazł się w kadrze Hiszpanii na mistrzostwa Europy. 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także