more_horiz
Wiadomości

Tokio 2020: dramat Ewy Swobody. "Niestety taki jest sport: kruchy"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 16:27
Forma była kosmiczna. Wszystko było idealnie, ale niestety taki jest sport: kruchy - napisała w mediach społecznościowych sprinterka Ewa Swoboda, która z powodu kontuzji nie wystartuje na igrzyskach w Tokio. Lekkoatletka ma m.in. zapalenie rozcięgna podeszwowego.
Ewa Swoboda
Ewa SwobodaFoto: Paweł Skraba
  • Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

- Pora na jakieś wyjaśnienia. Czekałam z tą wiadomością długi czas. Rok 2021 jest bardzo pechowy dla mnie. Tutaj koronawirus na hali, teraz cholerna kontuzja, która pogłębiła się podczas Memoriału Kusocińskiego. Byłam przekonana, że już sobie z tym poradziłam, a tutaj nie dość, że zapalenie rozcięgna podeszwowego, to jeszcze w 60 procentach naderwany prostownik krótki palców - napisała na Instagramie biegaczka.

Ewa Swoboda lekkoatletyka 1200F.jpg
Tokio 2020: kolejny cios dla polskiej kadry. Ewa Swoboda nie jedzie na igrzyska

Swoboda dodała, że ten rok miał być sztosem. - Forma była kosmiczna. Wszystko było idealnie, ale niestety taki jest sport: kruchy. Kontynuuję swoje rehabilitacje i trzymam kciuki za całą naszą reprezentację. Serduszkiem będę z Wami - dodała.

Swoboda nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Powodem absencji specjalistki od biegu na 100 m w najważniejszej imprezie pięciolecia jest kontuzja. - Tak, to już oficjalna informacja: Ewa Swoboda nie poleci na igrzyska do Japonii - odpowiedział na pytanie PAP w tej sprawie wiceprezes PZLA Tomasz Majewski.

Wskazał on jako powód kontuzję zawodniczki. Uraz odnowił się Swobodzie podczas Memoriału Kusocińskiego w Chorzowie. Lekkoatletka zainaugurowała wówczas sezon letni wynikiem 11,20. Opuszczała jednak Stadion Śląski wyraźnie utykając. Po minięciu mety konieczne było udzielenie sprinterce AZS AWF Katowice pomocy medycznej. - Nie będzie w związku z tą absencją zmian w składzie reprezentacji. Nie mamy już po prostu takiej możliwości - wskazał Majewski.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ewa Swoboda (@litttlerunner)

Swoboda miała w Tokio biegać indywidualnie na dystansie 100 m oraz wspomóc sztafetę 4x100 m. W tej drugiej konkurencji w składzie reprezentacji zapobiegawczo zgłoszona została zawodniczka rezerwowa.

piktogramy tokio 1200 f.jpg
Terminarz igrzysk olimpijskich - Tokio 2020

Zawodniczka AZS AWF Katowice jest najszybszą polską sprinterką ostatnich lat. W karierze zdobyła m.in. tytuł halowej mistrzyni Europy w biegu na 60 m w Glasgow w 2019 roku. 

Posłuchaj
00:57 Swoboda kontuzja.mp3 Mówi Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Adam Krzesiński (IAR) 

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 

Czytaj także:

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także