more_horiz
Wiadomości

Amazon szykuje film dokumentalny o Robercie Lewandowskim. "To będzie historia wzlotów i upadków"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 12:42
Kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski zostanie bohaterem filmu dokumentalnego. Produkcję szykuje Amazon Prime Video, a premiera przewidziana jest w przyszłym roku.
Robert Lewandowski
Robert LewandowskiFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Amerykański gigant przedstawi dokument o życiu i karierze polskiego piłkarza. 

W 2022 roku Amazon Prime Video wypuści film o historii jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Robert Lewandowski, który otrzymał nagrodę FIFA i w klubowej piłce zdobył wszystkie najważniejsze tytuły będzie bohaterem dokumentu, który przedstawi jego całą karierę oraz drogę na szczyt. W filmie pojawią się wypowiedzi jego rodziny oraz najbliższych. 

Robert Lewandowski 1200 F.jpg
Bundesliga: Robert Lewandowski po raz drugi z rzędu Piłkarzem Roku w Niemczech

- Pomysł na ten film jest nieoczywisty, dlatego zdecydowałem się na jego realizację. To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez upiększania - tak jak było naprawdę. Film przedstawi wiele nieopowiedzianych wcześniej historii z mojej kariery, które z pewnością zainteresują fanów piłki nożnej. Mam jednak nadzieję, że widzowie, którzy nie śledzą rozgrywek piłkarskich również z zainteresowaniem obejrzą ten film - przyznał napastnik Bayernu. 

- Jesteśmy niesamowicie podekscytowani współpracą z Robertem Lewandowskim i jego zespołem nad tworzeniem dokumentu, który da widzom na całym świecie wgląd w karierę wyjątkowej postaci, jaką jest Robert. Historia Roberta Lewandowskiego to nie tylko zwycięstwa, ale także trudności, niepowodzenia i jego ogromna determinacja w przezwyciężeniu ich w drodze do sukcesu - podkreślił Christoph Schneider, dyrektor zarządzający Prime Video Germany.

Za produkcję dla Amazon Prime Video odpowiedzialny będzie - Papaya Films, wielokrotnie nagradzany w kraju i na świecie, największy dom produkcyjny w Polsce. Reżyserem jest Maciej Kowalczuk.

Czytaj także:

red/Filmweb.pl/PolskieRadio24.pl

Zobacz także

Zobacz także