more_horiz
Wiadomości

MŚ w zapasach: reprezentant Polski powalczy o złoto. Gadżijew w finale

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 18:52
Magomedmurad Gadżijew stanie we wtorek w Oslo do pojedynku o złoty medal zapaśniczych mistrzostw świata w kategorii 70 kg w stylu wolnym. Rywalem zawodnika AKS Piotrków Trybunalski będzie Ernazar Akmatalijew z Kirgistanu.
Magomedmurad Gadżijew
Magomedmurad GadżijewFoto: Forum/Zuma Press/Kadir Caliskan
  • Pochodzący z Dagestanu Gadżijew ma już w dorobku dwa medale mistrzostw świata 
  • Zapaśnik jest też pięciokrotnym medalistą mistrzostw Europy 
Abdulrashid Sadulayev 1200.jpg
MŚ w zapasach: Rosjanie wyproszeni z samolotu do Oslo. Interweniowała policja

Gadżijew w kwalifikacjach pokonał Brytyjczyka Nicolae Cojocaru 9:0. Jego wyższość w 1/8 finału musiał uznać Carlos Eduardo Romero Millaqueo (Chile), przegrywając 4:15.

W ćwierćfinale Gadzijew zwyciężył Gruzina Zurabiego Iakobiszwilego 9:5, a w półfinale Turana Bajramowa (Azerbejdżan) 4:2.

Finałowy rywal Gadżijewa w półfinale pokonał Rosjanina Jewgienija Żerbajewa 9:5.

Dwa medale już ma 

Pochodzący z Dagestanu 33-letni Gadżijew, już dwa razy stanął na podium czempionatu globu. Z Paryża w 2017 roku przywiózł srebrny medal, a z Nursułtanu w 2019 brązowy.

W kolekcji ma także pięć medali mistrzostw Europy: dwa złote (Rzym 2020 i Ryga 2016), dwa srebrne (Nowy Sad 2017 oraz Kaspijsk 2018) i jeden brązowy (Bukareszt 2019).

Baranowi się nie powiodło 

Drugi z polskich wolniaków, który wystąpił w poniedziałek, Radosław Baran (WZS WKS Grunwald Poznań) zakończył start w 1/8 finału kategorii 97 kg.

Polak w kwalifikacjach wygrał z Ahmedem Batajewem (Bułgaria) 4:2, a w kolejnej walce przegrał z Magomedgadżim Nurovem (Macedonia Północna) 1:3.

/empe 

Zobacz więcej na temat: SPORT Sporty walki zapasy

Zobacz także

Zobacz także