more_horiz
Wiadomości

El. MŚ 2022: jest reakcja Casha na powołanie. "Nie mogę się doczekać gry dla mojego kraju"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 14:47
Matthew Cash otrzymał swoje pierwsze powołanie do reprezentacji Polski. W listopadzie Biało-Czerwoni zmierzą się z Andorą (12 listopada) i Węgrami (15 listopada). Obrońca Aston Villi zareagował na wyróżnienie za pomocą Twittera.
Matty Cash
Matty CashFoto: Reuters/Forum

26 września podpisany został akt uznania polskiego obywatelstwa piłkarza Aston Villi. W ostatnich dniach kibice liczyli na to, że uda się dopiąć wszelkie formalności i Cash otrzyma powołanie na listopadowe zgrupowanie.

Paulo Sousa 1200 f.jpg
El. MŚ 2022: Sousa odsłonił karty. Matty Cash powołany na listopadowe zgrupowanie

Tak też się stało. Zawodnik znalazł się wśród wyróżnionych przez Paulo Sousę piłkarzy. Do kadry wrócił też Arkadiusz Milik, a szansę na debiut otrzyma także Kamil Grabara.

Cash zareagował na decyzję Sousy emocjonalnym wpisem na Twitterze. 

"Dziś zostałem powołany do reprezentacji Polski. To wyjątkowy dzień dla mnie i mojej rodziny. Spełniły się nasze marzenia. Otrzymanie tej szansy jest to dla mnie wielkim zaszczytem. Nie mogę się już doczekać spotkania z kolegami z drużyny i gry dla mojego kraju. Do boju Polsko" - napisał 24-latek. Co ciekawe, jest to już jego kolejny wpis w języku polskim.

- Język polski? Oczywiście nie mówię, ale znam kilka słów. Aktualnie codziennie oglądam filmiki na youtube i uczę się hymnu. Mogę zadeklarować, że jak przyjdzie moment w którym otrzymam powołanie i wyjdę na boisku, będę śpiewał Mazurek Dąbrowskiego - zapewniał wcześniej Cash w wywiadzie z portalem "Meczyki.pl".

Listopadowe zgrupowanie Biało-Czerwonych rozpocznie się 8 listopada. 4 dni później Polacy zmierzą się na wyjeździe z Andorą, a 15 listopada na PGE Narodowym podejmą Węgrów. Aby niezależnie od wyników pozostałych spotkań zapewnić sobie grę w barażach o awans do MŚ 2022 podopieczni Paulo Sousy muszą we wspomnianych spotkaniach zdobyć przynajmniej 4 punkty.

Aktualnie Polacy znajdują się na drugim miejscu w grupie I z dorobkiem 17 punktów. Liderami pozostają Anglicy, którzy zgromadzili o trzy "oczka" więcej, na trzeciej pozycji znajdują się Albańczycy (15 pkt.), a na czwartej - Węgrzy (11 pkt.).

Czytaj także:

JK

Zobacz także

Zobacz także