more_horiz
Wiadomości

Iga Świątek pomoże dzieciom w kryzysie psychicznym. Tenisistka precyzyjnie wskazała cel

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 09:13
Iga Świątek z okazji przypadającego na 10 października Dnia Zdrowia Psychicznego zapowiedziała finansowe wsparcie fundacji zajmujących się wsparciem osób w kryzysie psychicznym. Najlepsza polska tenisistka przekazała więcej szczegółów o swoim wyjątkowym geście.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: print screen/Instagram/Iga Świątek

Iga Świątek opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym podała szczegóły zapowiedzianej przez siebie pomocy. Przypomnijmy - Polka zdecydowała się na przekazanie 50 tysięcy dolarów, a więc nagrody za wygraną w 3. rundzie Indian Wells, na rzecz organizacji specjalizującej się w pomocy osobom z problemami psychicznymi. Zapowiedziała, że wybierze ją spośród zaproponowanych jej podmiotów w komentarzach.

- Decyzja była spontaniczna - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, ważna dla mnie wygrana, urodziny Darii i rocznica finału French Open, który zmienił moje życie - to wszystko się na nią złożyło. O pomoc poprosiłam też Was. 200 tys. zł to spora kwota, dlatego razem z zespołem zdecydowaliśmy się wesprzeć nią 2 organizacje charytatywne - naszym celem było nie tylko bezpośrednie wsparcie finansowe, ale i docenienie działań tych organizacji w kwestii zwiększania świadomości i edukacji - wyjaśnia tenisistka na Instagramie.

Świątek zdecydowała się na wsparcie dwóch organizacji - Fundacji "Słonie na Balkonie" i Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę".

Hurkacz 1200 Forum
ATP Paryż: porażka Sinnera, rosną szanse Huberta Hurkacza na start w turnieju finałowym

- "Słonie na balkonie" z wykorzystaniem tych środków od drugiej połowy listopada uruchomią dodatkowe dyżury psychologów, aby zapobiegać próbom samobójczym nastolatków, którzy dziś szukają pomocy dużo częściej niż przed pandemią. Kwota zabezpieczy też stałą roczną terapię dla 40 dzieci w kryzysie psychicznym. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę także zatrudni dodatkowych terapeutów w dwóch Centrach Pomocy Dzieciom, aby wspierać dzieci dotknięte przemocą - dodała czołowa zawodniczka rankingu WTA.

Dziękuję Wam za pomoc i liczę, że jeszcze nie raz zrobimy razem coś dobrego - dodała, udostępniając swój instagramowy wpis na Twitterze.

Iga Świątek zajmuje 10. miejsce w najnowszym notowaniu światowego rankingu tenisistek WTA. Aktualnie przygotowuje się do turnieju WTA Finals, który odbędzie się w dniach 10-17 listopada w Guadalajarze. Początkowo impreza miała odbyć się w chińskim Shenzen, jednak, ze względu na pandemiczne obostrzenia, przeniesiono ją do Meksyku. 


kp

Zobacz także

Zobacz także