Premier League: Bednarek z golem, remis w polskim meczu. Liverpool rozbił Everton w derbach Merseyside

2021-12-01, 23:21

Piłkarze Liverpoolu w wygranym 4:1 meczu z Evertonem. Foto: PAP/EPA/PETER POWELL

Jan Bednarek zdobył gola dla Southampton w zremisowanym 2:2 meczu z Leicester. W 14. kolejce Premier League nie zawiedli faworyci - zwycięstwa odnieśli piłkarze Manchesteru City, Chelsea i Liverpoolu, który w derbach Merseyside pokonał Everton.

Jan Bednarek wpisał się na listę strzelców na samym początku spotkania. W 3. minucie Southampton  dobrze rozegrali rzut rożny, a Polak odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i pokonał bramkarza Lecester Kaspera Schmeichela.

W 22. minucie wyrównał Evans, jednak to piłkarze Southampton schodzili na przerwę jako drużyna prowadząca - gola na 2:1 zdobył Che Adams. Goście wyrównali po przerwie za sprawą Maddisona, ale było to wszystko, co mogli zrobić tego dnia. Mecz zakończył się remisem.

Punktami podzieliły się także dwa zespoły Polaków - West Ham, w którym występuje Łukasz Fabiański i Brighton, w barwach którego cały mecz rozegrał Jakub Moder. "Młoty" mogą mówić o sporym pechu - londyńczycy przeważali w tym spotkaniu, anulowany został gol Antonio, a przyjezdni wyszarpali remis tuż przed upływem regulaminowego czasu gry za sprawą Maupaya.

Do niepokojących wydarzeń doszło podczas meczu Watford - Chelsea. Według reporterów Amazon Prime jeden z kibiców gospodarzy doznał ataku serca i potrzebował interwencji lekarzy. Po przerwie piłkarze wrócili do gry. "The Blues" nie mieli łatwego zadania, przez długi czas remisowali 1:1, ale w 73. minucie gola na wagę zwycięstwa i utrzymania prowadzenia w tabeli zdobył Ziyech.

W derbach Liverpoolu "The Reds" pewnie poradzili sobie z "The Toffees", wygrywając na boisku rywala 4:1. Piłkarze Juergena Kloppa byli zespołem bezdyskusyjnie lepszym, prowadzili grę, oddali więcej strzałów na bramkę rywali i zasłużenie wygrali derbowe starcie.

Pierwszą porażkę jako menedżer Aston Villi poniósł Steven Gerrard. "The Villans" przegrali 1:2 z Manchesterem City.