more_horiz
Wiadomości

Dramat reprezentanta Polski. Paweł Dawidowicz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 19:42
Reprezentant Polski Paweł Dawidowicz zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i będzie pauzować przez wiele miesięcy. 
Paweł Dawidowicz doznał poważnej kontuzji i będzie pauzował wiele miesięcy. Polak nie zagra w barażach do MŚ w Katarze
Paweł Dawidowicz doznał poważnej kontuzji i będzie pauzował wiele miesięcy. Polak nie zagra w barażach do MŚ w KatarzeFoto: Shutterstock.com/ph.FAB
  • Obrońca Biało-Czerwonych i włoskiego Hellasu Werona kontuzji doznał w niedzielnym ligowym spotkaniu przeciwko Venezii. W czwartek w Rzymie ma przejść operację
  • Ten uraz oznacza, że Paweł Dawidowicz nie zagra w marcowych barażach o udział w mundialu

26-letni obrońca, który ma za sobą osiem meczów w drużynie narodowej, w czwartek w Rzymie przejdzie artroskopową operację rekonstrukcji więzadła. Zabieg przeprowadzi prof. Pierpaolo Mariani, który w przeszłości operował m.in. Arkadiusza Milika.

Zwykle w takich przypadkach przerwa w grze trwa kilka miesięcy, nawet do pół roku, więc wyklucza to występ Dawidowicza w marcowych barażach o awans do mundialu w Katarze.

W tym sezonie Serie A Paweł Dawidowicz 15-krotnie pojawił się na boisku, w tym 13 spotkań rozpoczął w podstawowej jedenastce. Jego łączny bilans we włoskiej ekstraklasie to 60 występów i jeden gol.

Mistrzostwa świata w Katarze z udziałem 32 reprezentacji rozegrane zostaną między 21 listopada a 18 grudnia przyszłego roku. 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także