more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: zaskakujący transfer Piasta Gliwice. Snajper z Estonii wzmocni drużynę Fornalika

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 06:00
Piast Gliwice szykuje się to transferowego hitu w Ekstraklasie. Według informacji sportslaski.pl drużynę Waldemara Fornalik wzmocni 26-letni napastnik z Estonii Rauno Sappinen. 
Rauno Sappinen z Estonii wkrótce ma dołączyć do zespołu Piasta Gliwice. 26-letni napastnik przeszedł już testy medyczne i na dniach ma podpisać kontrakt z polskim klubem
Rauno Sappinen z Estonii wkrótce ma dołączyć do zespołu Piasta Gliwice. 26-letni napastnik przeszedł już testy medyczne i na dniach ma podpisać kontrakt z polskim klubemFoto: FORUM/YIANNIS KOURTOGLOU/Reuters
  • Piast Gliwice szukał następcy Jakuba Świerczoka
  • Rauno Sappinen wcześniej grał dla wicemistrza Estonii - Flory Tallinn
  • 26-letnim napastnikiem interesował się również inny klub z Ekstraklasy - Śląsk Wrocław

Kto w miejsce Jakuba Świerczoka?

Problemy Piasta Gliwice ze strzelaniem goli w Ekstraklasie rozpoczęły się po odejściu Jakuba Świerczoka. Od tamtej pory Waldemar Fornalik ma problemy ze znalezieniem naturalnego następcy reprezentanta Polski.

Włodarze klubu z Gliwice zdecydowali się na pozyskanie odpowiedniego wzmocnienia na tę pozycję. Rauno Sappinen, napastnik z Estonii przeszedł już testy medyczne i wkrótce ma podpisać kontrakt. Najlepszy strzelec wicemistrza kraju Flory Tallinn, ma być silnym uzupełnieniem formacji ofensywnej gliwiczan. 

W obecnym sezonie ligi estońskiej – czyli w okresie od stycznia do grudnia kończącego się roku – zdobył 23 bramki, zostając trzecim najlepszym strzelcem w lidze. Dla polskich kibiców nie jest to anonimowe nazwisko. Sappinen był wymieniany w jednym rzędzie obok... Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji Złotego Buta, gdzie znajduje się wysoko [17. miejsce]. 

W 2020 roku Sappinen trafiał do siatki rywali 26 razy, a przed wyjazdem do Holandii, w 2017 roku, uzbierał kolejne 27 trafień na poziomie estońskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. W holenderskim FC Den Bosch nie święcił jednak triumfów, łącznie w 32 meczach drugiej ligi zdobywając tylko 6 bramek - czytamy na sportslaski.pl. 

Piast Gliwice zainteresowany estońskim snajperem

Rauno Sappinen zdobywał również bramki przeciwko... Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów. - Może Rauno jest niewysoki, ale silny i rzadko traci piłkę. Poza tym jest szybki i potrafi wykończyć akcję na pełnym przyspieszeniu, co pokazał w meczu z Hibernians. Od pierwszych minut w jego oczach widać głód zdobywania bramek, bez względu na poziom rywala - mówił w "TVP Sport" Martti Kallas, dziennikarz estońskiego portalu o piłce "Soccernet", który charakteryzował piłkarza przed meczem z Legią. 

- Sappinen to gracz wszechstronny. Dobrze radzi sobie z długimi piłkami, potrafi także grać w drużynie, która szuka kontr. Sam również potrafi stworzyć „coś z niczego”. Dysponuje dobrym przyspieszeniem, świetnie odnajduje się w polu karnym. Jest prawonożny, ale nieźle gra lewą nogą i – pomimo wzrostu – głową. To on wprowadził Florę do Ligi Konferencji Europy, a do tego jest jednym z liderów estońskiej kadry – mówi Dawid Czemko, ekspert śledzący na co dzień piłkę w Estonii i twórca profilu "Estoński Futbol", poświęconego tamtejszym rozgrywkom.

Prócz Piasta Gliwice estońskim zawodnikiem interesował się również Śląsk Wrocław.

 


Czytaj także:

/Sportslaski.pl/Piast.gliwice.pl

Zobacz także

Zobacz także