more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: znamy skład Polaków na konkurs drużynowy. Doleżal skreślił jednego skoczka

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 19:14
W niedzielę w Bischofshofen zostanie rozegrany drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W składzie Polski znaleźli się Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki.  
Michal Doleżal wybrał skład Polaków na konkurs drużynowy w Bischofshofen
Michal Doleżal wybrał skład Polaków na konkurs drużynowy w Bischofshofen Foto: PAP/Grzegorz Momot

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

W sobotnim konkursie indywidualnym zdecydowanie najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który ukończył zawody na siódmym miejscu. Pucharowe punkty zdobył też dwudziesty siódmy Dawid Kubacki.

Słabiej spisali się Andrzej Stękała, który zajął 36. miejsce, a zwłaszcza Jakub Wolny. Ten drugi zajął odległą, 48. pozycję. Za nieregulaminowy kombinezon zdyskwalifikowany został natomiast Paweł Wąsek.

Trener Biało-Czerwonych Michal Doleżal zdecydował, że w niedzielnym konkursie drużynowym w składzie Polaków zabraknie miejsca dla Wolnego. Jako pierwszy będzie natomiast skakał Żyła. Po liderze polskiej drużyny przyjdzie czas na Stękałę i Wąska, natomiast w teoretycznie najsilniejszej grupie wystąpi Kubacki.

W niedzielnych zawodach wystartuje tylko osiem reprezentacji: Niemcy, Austria, Norwegia, Japonia, Słowenia, Polska, Rosja i Kazachstan. Patrząc na klasyfikację Pucharu Narodów i aktualną formę, wydaje się, że realny potencjał Biało-Czerwonych to walka ze "Sborną" o szóstą pozycję... 

Początek niedzielnego konkursu zaplanowano na godzinę 16. Na 14.30 wyznaczono start serii próbnej.

Czytaj także:

/empe 


Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także