more_horiz
Wiadomości

Jan Błachowicz kontuzjowany. Marcowa walka z Aleksandarem Rakiciem odwołana

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 09:00
Nie dojdzie do skutku planowany na 26 marca powrót Jana Błachowicza do oktagonu UFC. Były mistrz kategorii półciężkiej doznał kontuzji i musiał wycofać się z walki z Aleksandarem Rakiciem.
Walka z Aleksandarem Rakiciem miała być dla Jana Błachowicza początkiem powrotnej drogi na szczyt w UFC. Niestety nie dojdzie do niej w pierwotnie planowanym terminie z powodu kontuzji Polaka.
Walka z Aleksandarem Rakiciem miała być dla Jana Błachowicza początkiem powrotnej drogi na szczyt w UFC. Niestety nie dojdzie do niej w pierwotnie planowanym terminie z powodu kontuzji Polaka.Foto: screen - Twitter/Jan Błachowicz, screen – Instagram/Ralexandar „Rocket” Rakic
  • Jan Błachowicz po raz ostatni walczył w październiku, kiedy stracił pas mistrzowski na rzecz Brazylijczyka Glovera Teixeiry 
  • Niewykluczone, że pojedynek z Aleksandarem Rakiciem odbędzie się w innym terminie 

Błachowicz kontuzjowany 

Jan Błachowicz wypada z walki wieczoru gali UFC Fight Nigft 205. Powodem jest bliżej w tej chwili nieokreślona kontuzja "Cieszyńskiego Księcia". Fatalne wieści podał świetnie zazwyczaj poinformowany kanadyjski dziennikarz - Ariel Helwani.

Polski zawodnik potwierdził doniesienia w mediach społecznościowych. 

"Kontuzja kręgosłupa w odcinku szyjnym uniemożliwiła mi przygotowania na obciążeniach, jakich wymaga okres startowy. Muszę się naprawić" - napisał Błachowicz, który dodał też, że operacja nie będzie potrzebna. 

Będzie inny termin? 

Błachowicz to były mistrz kategorii półciężkiej UFC. Pas wywalczył nokautując Dominicka Reyesa, potem raz udanie go bronił - pokonując na punkty Israela Adesanyę.

Polak stracił tytuł w październiku 2021 roku po porażce z Gloverem Teixeirą. Zaplanowana na 26 marca walka z notowanym na trzecim miejscu Aleksandarem Rakiciem miała być początkiem powrotnej drogi na szczyt.

UFC planuje przeniesienie polsko-austriackiego starcia na inny termin, który w tej chwili nie jest jeszcze znany.

Czytaj także:


MK

Zobacz także

Zobacz także