PŚ w Lahti: Wąsek zdyskwalifikowany, Polacy bez szans na dobry wynik

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 16:25
Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Dawid Kubacki zajęli siódme miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Największym pechowcem wśród Polaków był Wąsek, który został zdyskwalifikowany.
Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany w konkursie drużynowym w Lahti
Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany w konkursie drużynowym w LahtiFoto: screen/Facebook/PawełWąsek

Triumfowali Austriacy (1087,9 pkt), którzy wyprzedzili prowadzących po pierwszej serii Słoweńców (1082,4 pkt) i Niemców (1058 pkt). "Biało-Czerwoni" stracili do zwycięzców 188,6 pkt.

Podopieczni Michala Doleżala spadli na ostatnie miejsce w konkursie po tym, gdy z powodu niezgodnych z przepisami butów anulowany został rezultat uzyskany w serii finałowej przez Pawła Wąska. Do tego momentu zajmowali czwartą pozycję.

Do ostatniej grupy zawodników prowadziła Słowenia, ale w finałowej próbie doskonale wypadł Austriak Stefan Kraft - 128 m, a Peter Prevc osiągnął siedem i pół metra mniej. Dlatego Słowenia spadła na drugą pozycję, ze stratą 5,5 pkt do Austrii.

Na niedzielę zaplanowano zawody indywidualne. Od 14.30 kwalifikacje, od 16.00 pierwsza seria konkursowa.

18:12

Koniec zawodów. Na finiszu Słoweńcy przegrywają z Austriakami, na trzecim miejscu są Niemcy, a już za podium uplasowali się Norwegowie.

Polacy kończą rywalizację na siódmym miejscu po dyskwalifikacji Pawła Wąska.

18:05

124 metry Kamila Stocha na koniec występu Polaków.

I jeszcze informacje odnośnie Pawła Wąska.

17:54

Niestety, Paweł Wąsek zdyskwalifikowany za buty...

17:53

124,5 metra Dawida Kubackiego, dobry skok Polaka.

17:44

120 metrów Pawła Wąska. Mamy powtarzalność, możemy tylko żałować, że nie na trochę wyższym poziomie.

17:36

Niestety, Niemcy rozpędzili się, tracimy już do nich ponad 17 punktów.

17:09

Niestety, wyprzedzają nas Niemcy. Zobaczymy, czy w kolejnych skokach, już w mniejszym gronie, zdołamy się poprawić.

Prowadzi Słowenia, za nią jest Austria, najniższy stopień podium na razie dla Norwegów.

17:09

17:07

130 metrów Stefana Krafta! Austriacy pokazali moc, wyprzedzają Norwegów.

17:05

121 metrów Kamila Stocha. Niestety, liczyliśmy na więcej. Podium chyba oddali się od Polaków.

17:00

Czekamy na skok Kamila Stocha.

17:00

Trzecia seria nie przyniosła większych zmian, utrzymujemy czwartą pozycję.

16:57

120,5 metra Dawida Kubackiego. Wydaje się, że aby powalczyć o podium, trzeba będzie czegoś ekstra.

16:49

Po dwóch skokach Biało-Czerwoni są na czwartym miejscu. Za naszymi plecami są Niemcy, do Austriaków tracimy nieco ponad siedem punktów.

Prowadzą Słoweńcy, za nimi Norwegowie.

16:44

121 metrów Pawła Wąska. Niezły skok, ale niestety słabe noty Polaka.

16:40

Wyprzedzają nas Norwegia, Słowenia i Austria. Na razie najdalej poleciał Marius Lindvik, który zaliczył odległość 127,5 metra.

16:36

Piotr Żyła poleciał 124 metry i Polska na razie na prowadzeniu. Wyprzedzamy Japonię, Finlandię, Rosję i Kazachstan.