more_horiz
Wiadomości

Alexander Pointner trenerem polskich skoczków? Potwierdza "konstruktywne rozmowy"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2022 11:56
Austriak Alexander Pointner potwierdził, że rozmawiał z przedstawicielami PZN na temat objęcia polskiej kadry skoczków narciarskich i przyznał, że wyobraża sobie powrót do zawodu trenera.
Alexander Pointner nowym trenerem polskich skoczków? Taka opcja wydaje się coraz bardziej prawdopodobna
Alexander Pointner nowym trenerem polskich skoczków? Taka opcja wydaje się coraz bardziej prawdopodobna Foto: Reuters / Forum

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl 

- To są konstruktywne rozmowy, charakteryzujące się wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem - przekazał 51-letni szkoleniowiec Niemieckiej Agencji Prasowej DPA.

Pointner mógłby zastąpić Czecha Michala Dolezala, któremu po tym nieudanym - z wyjątkiem brązowego medalu olimpijskiego Dawida Kubackiego - sezonie kończy się kontrakt.

Do sprawy kilka dni temu w rozmowie z "Kanałem Sportowym" odniósł się Adam Małysz. - Nie zaprzeczę na pewno, że ta kandydatura i ten przeciek może gdzieś tam być. W tym momencie nie mogę jednak zdradzać tego, z kim rozmawiamy, bo to byłoby trochę nie fair w stosunku do innych kandydatów, ale i Michala Doleżala - powiedział. 

Pointner w latach 2004-14 był głównym trenerem austriackiej kadry i zbudował silny zespół z Gregorem Schlierenzauerem i Thomasem Morgensternem na czele. Jego zawodnicy kilka razy triumfowali w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz w Turnieju Czterech Skoczni. Wcześniej współpracował m.in. z Tonim Innauerem, Aloisem Lipburgerem czy znanym z pracy w Polsce Finem Hannu Lepistoe.

W ostatnich latach pracował przede wszystkim jako ekspert i publicysta.

Czytaj także: 

kp

Zobacz także

Zobacz także