more_horiz
Wiadomości

Absurdalne zgrupowanie reprezentacji Rosji. "Sborna" zagra... sama ze sobą?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2022 14:40
Mimo wykluczenia z udziału w barażach do MŚ 2022 i międzynarodowej rywalizacji najbliższe zgrupowanie reprezentacji Rosji ma się odbyć. Piłkarze przyjadą na nie tylko po to, by rozegrać wewnętrzny sparing. 
Selekcjoner reprezentacji Rosji Walerij Karpin (w czerwonym dresie)
Selekcjoner reprezentacji Rosji Walerij Karpin (w czerwonym dresie)Foto: Alexander Demianchuk / TASS / Forum

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. Agresorzy próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów. 

Pierwotnie Rosjanie mieli zagrać 24 marca z reprezentacją Polski w półfinale miniturnieju barażowego o awans do MŚ 2022 w Katarze. Decyzją FIFA, która zapadła po zainicjowanym m.in. przez PZPN bojkocie "Sbornej", sprawiła jednak, że Rosja może zapomnieć nie tylko o mundialu, ale również o jakiejkolwiek rywalizacji międzynarodowej. Dotyczy to także futbolu klubowego, gdyż również UEFA nałożyła na agresorów sankcje.

Rosyjski związek piłki nożnej nie zamierza jednak dać swoim piłkarzom wolnego w końcówce marca. Asystent selekcjonera reprezentacji Rosji Nikołaj Pisariew ujawnił, że w tym terminie zostanie zorganizowany "obóz treningowy", na którym gracze "Sbornej" będą musieli się stawić.

Na razie nie wiadomo, w jakiej formie zostanie zorganizowana wewnętrzna rywalizacja. Portal sports.ru podaje, że drużyna narodowa zagra w meczu towarzyskim z kadrą U-21. Drugi scenariusz zakłada, że podopieczni Walerija Karpina zmierzą się z Rosją 2, czyli zespołem utworzonym z zawodników rezerwowych.

W czasie gdy "Sborna" będzie rozgrywała groteskowe wewnętrzne sparingi, Biało-Czerwoni najprawdopodobniej zmierzą się ze Szkocją w meczu towarzyskim 24 marca, a następnie 5 dni później powalczą ze zwycięzcą pary Czechy - Szwecja o awans do mistrzostw świata.

Rosjanie chwytają się wszystkich rozwiązań, mogących przywrócić im prawo rywalizacji na arenie międzynarodowej. Decyzję FIFAUEFA zaskarżyli do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS), który wyrok w ich sprawie wyda w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także