more_horiz
Wiadomości

Sponsor reprezentacji Polski wciąż działa w Rosji. PZPN rozwiąże z nim umowę?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2022 10:20
Sieć Leroy Merlin, która wciąż nie zawiesiła swojej działalności na terenie Rosji, pozostaje sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski. Jak podaje Maciej Iwański z TVP Sport, prawnicy PZPN-u pracują nad rozwiązaniem umowy z firmą.
Prezes PZPN Cezary Kulesza i piłkarze reprezentacji Polski
Prezes PZPN Cezary Kulesza i piłkarze reprezentacji PolskiFoto: KACPER PEMPEL/Reuters/Forum

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. Agresorzy próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów. 

Firma Leroy Merlin uzyskała tytuł "Oficjalnego Sponsora Reprezentacji Polski" w 2016 roku. Umowa została podpisana na dwa lata, a w 2018 roku została przedłużona o kolejne cztery. Po ataku Rosji na Ukrainę wiele firm kończyło współpracę z agresorem. Leroy Merlin Polska w oficjalnym oświadczeniu tłumaczy, że nie ma wpływu na decyzję centrali firmy.

"Jako Leroy Merlin Polska mamy wpływ na to co robimy w Polsce, dlatego nasze działania koncentrują się na pomocy ofiarom wojny. Prowadzimy ją od początku kryzysu, wspierając pracowników Leroy Merlin Ukraina, a także innych uchodźców, którzy zwracają się do nas o pomoc. Każdego dnia, nasi pracownicy przyjmują do swoich domów uchodźców, a my wspieramy jednych i drugich finansowo. Na ten cel przeznaczamy 4,5 miliona złotych. Część z tej kwoty przekażemy na wsparcie dla różnych organizacji pomocowych. Funkcjonujemy tu w Polsce i nie mamy wpływu na działalność przedsiębiorstw w innych krajach" - czytamy w komunikacie.

Jak podaje dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański, PZPN planuje zakończyć współpracę z firmą. "Według moich informacji w PZPN-ie od chwili informacji o decyzji sponsora trwają intensywne prace nad rozwiązaniem tej sprawy - i umowy. Tylko, że jest dużo prawnych kwestii, które powodują, że może to potrwać" - pisze w swoich mediach społecznościowych.

Decyzja o rezygnacji z dalszej współpracy z Leroy Merlin nie byłaby precedensowa. Niedawno umowę sponsorską z francuską siecią hipermarketów budowlanych zerwał Kanał Sportowy.

Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także