more_horiz
Wiadomości

Katar 2022: reprezentacja Ukrainy chce wywalczyć awans na boisku. Andrij Jarmołenko: mamy ręce i nogi

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 14:05
Z powodu rosyjskiej inwazji barażowy mecz reprezentacji Ukrainy został przełożony na czerwiec. Pojawił się nawet pomysł, by Ukraińcy otrzymali dziką kartę na mundial. - Mamy ręce i nogi, musimy to pokazać na boisku. Pomóżcie nam zatrzymać tę wojnę, a my powalczymy o awans na boisku - powiedział Andrij Jarmolenko w rozmowie z portalem sport.ua.
Andrij Jarmolenko stwierdził, że Ukraina powinna awansować na mundial dzięki wynikom na boisku
Andrij Jarmolenko stwierdził, że Ukraina powinna awansować na mundial dzięki wynikom na boiskuFoto: Shutterstock.com/Vitalii Vitleo

Jeszcze miesiąc temu wszyscy fani futbolu spodziewali się, że reprezentacja Ukrainy 24 marca zagra ze Szkocją w półfinale drabinki A. Sytuacja zmieniła się po tym, jak rozpoczęła się rosyjska inwazja na ten kraj. Piłka nożna zeszła na dalszy plan. Na początku marca FIFA wydała komunikat, w którym zapadła decyzja o przełożeniu meczu Szkocja - Ukraina na czerwiec.

Nieco później pojawił się pomysł ze strony prezesa walijskiej federacji piłkarskiej, by wręczyć naszym sąsiadom tzw. dziką kartę, która zapewniłaby im bezpośredni awans na mundial w Katarze. Mówi się, że do FIFA wpłynął oficjalny wniosek w tej sprawie. Walijczycy są w tej samej drabince, co Ukraińcy, Szkoci oraz Austriacy. Wiele wskazuje na to, że również w czerwcu Ukraina może mieć problem z rozegraniem meczu.

- Teraz ciężko myśleć o piłce nożnej, ale jeśli ten mecz się odbędzie, to jak możemy iść na boisko i nie dać z siebie wszystkiego, patrząc na to, jak walczą nasi ludzie? Oczywiście trzeba trenować i przygotowywać się. Będzie nam ciężko, bo wielu chłopaków jest na Ukrainie i nie trenuje. Ktoś trzyma w rękach karabin maszynowy, ktoś dostarcza jedzenie, teraz nikt nie myśli o piłce nożnej - przyznał Andrij Jarmołenko w rozmowie z portalem sport.ua.

Piłkarz West Hamu skomentował potencjalną dziką kartę dla swojej drużyny. Jego zdaniem jest to zły pomysł, ponieważ na awans jego drużyna musi zapracować.

- Kiedy w końcu zagramy, damy z siebie wszystko. Czytałem gdzieś, że chcą dać nam bilet na mundial, ale myślę, że to nie jest dobry pomysł. Mamy ręce i nogi, musimy to pokazać na boisku. Pomóżcie nam zatrzymać tę wojnę, zamknijcie niebo nad Ukrainą, a my powalczymy o awans na murawie. Na awans zasługuje lepsza drużyna - podkreślił.

Mistrzostwa świata w Katarze zostaną rozegrane w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022 roku.

Czytaj także:

JK

Zobacz także

Zobacz także